CLJ U-17: Legia wygrała zasłużenie, ale nie może się jeszcze cieszyć z tytułu

Zawodnicy Legii Warszawa prowadzili trzema bramkami, przeważali, lecz dwa rzuty karne i 100% skuteczność Huberta Jasiaka doprowadziły do tego, że zabrzanie wcale nie są na straconej pozycji przed rewanżem w Książenicach.

„Legioniści” okazali się najlepsi w grupie wschodniej, „Górnicy” wygrali grupę zachodnią, a więc oba zespoły awansowały do finału mistrzostw Polski do lat 17, który ma formę dwumeczu.

Pierwsza potyczka odbyła się na Śląsku, a przed przerwą żadna ze stron nie potrafiła otworzyć wyniku. Dogodną sytuację z rzutu miał wolnego miał Dominik Skiba, aczkolwiek uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką.

Druga połowa tego spotkania była zdecydowanie ciekawsza, a także doczekaliśmy się aż… pięciu bramek! Strzelanie rozpoczął w 54. minucie Cyprian Pchełka, który wykorzystał błąd defensywy rywala, a 10 minut później na 2:0 trafił Mateusz Szczepaniak, kończąc efektowny kontratak.

Goście dominowali, czego najlepszym potwierdzeniem był gol na 3:0 Oliwiera Olewińskiego, który ładnie przymierzył zza szesnastki, natomiast nie ustrzeli się błędów w postaci… dwóch przewinień we własnym polu karnym. Zarówno za pierwszym, jak i za drugim razem do futbolówki ustawionej na 11. metrze poszedł Hubert Jasiak, który nie miał problemów z pokonaniem Wojciecha Banasika.

Podopieczni Dariusza Rolaka w sezonie zasadniczym na własnym boisku wygrali wszystkie spotkania, w sobotę byli lepsi, aczkolwiek „tylko” bramka zaliczki z pierwszego meczu nie oznacza, że przed środą mogą się cieszyć z mistrzostwa.

Górnik Zabrze 2:3 Legia Warszawa
(Jasiak x2 – Pchełka, Szczepaniak, Olewiński)

Skład Górnika Zabrze: Mateusz Jeleń, Dawid Mazurek, Oliwier Mojzyk, Dawid Szwiec, Denis Matyśkiewicz, Jakub Oleksiewicz, Hubert Jasiak, Dominik Skiba, Mariusz Janota, Dominik Sarapata, Bartosz Kriegler

Skład Legii Warszawa: Wojciech Banasik, Oliwier Olewiński, Viktor Karolak, Kacper Potulski, Bartłomiej Dembek, Maciej Saletra, Mateusz Szczepaniak, Jakub Adkonis, Tomasz Rojkowski, Cyprian Pchełka, Kacper Bogusiewicz