CLJ U-17: Szok. Górnik Zabrze odrobił straty i został mistrzem Polski!

Podopieczni Dariusza Rolaka nie stracili w tym sezonie nawet „oczka” na własnym boisku, aczkolwiek w decydującym starciu musieli uznać wyższość przyjezdnych. Górnik Zabrze odrobił stratę z pierwszego meczu i wygrał Centralną Ligę Juniorów U-17!

„Legioniści” podchodzili do środowego meczu z bramką zaliczki z pierwszego spotkania. Drużyna z Warszawy była wówczas lepszym zespołem, natomiast w końcówce doprowadziła do dwóch rzutów karnych, które wykorzystał Hubert Jasiak.

Potyczkę w Książenicach lepiej rozpoczęli goście z Zabrza, którzy w 26. minucie zdobyli bramkę na 1:0. Ponownie w tym dwumeczu na listę strzelców wpisał się Jasiak, który tym razem najpierw nawinął w szesnastce obrońcę, a następnie uderzył celnie w krótki róg.

Kto mógł przed przerwą podwyższyć prowadzenie ekipy z Górnego Śląska? Chociaż w sezonie zasadniczym więcej goli dla Górnika Zabrze strzelił Jakub Oleksiewicz, tak w starciach o mistrzostwo zdecydowanie skuteczniejszy był 16-letni Jasiak.

W drugiej połowie „Górnicy” dalej przeważali, a to przyniosło efekt w postaci… dwóch bramek. W 68. minucie bardzo ładnym uderzeniem popisał się Damian Strączek, a niecały kwadrans później czwartego gola strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Dominik Skiba, który dobił strzał kolegi z zespołu.

Wszystko, na co było tak naprawdę stać Legię w rewanżowym spotkaniu, to honorowe trafienie Oliwiera Olewińskiego, który strzelił gola także w pierwszym meczu. Chłopcy ze stolicy byli niepokonani na własnym boisku w rundzie jesiennej oraz wiosennej, natomiast w fazie finałowej zasłużone i pewne zwycięstwo odnieśli zabrzanie.

Legia Warszawa 1:4 Górnik Zabrze
(Olewiński – Jasiak x2, Strączek, Skiba)

Skład Legii Warszawa: Wojciech Banasik, Oliwier Olewiński, Victor Karolak, Kacper Potulski, Bartosz Dembek, Maciej Saletra, Mateusz Szczepaniak (Igor Skrobała), Jakub Adkonis (Igor Busz), Stanisław Gieroba (Tomasz Rojkowski), Cyprian Pchełka (Jakub Zbróg), Jakub Żewłakow (Kacper Bogusiewicz)

Skład Górnika Zabrze: Mateusz Jeleń, Dawid Mazurek, Oliwier Mojzyk, Dawid Szwiec, Kajetan Leszczyk (Dominik Skiba), Jakub Oleksiewicz (Damian Strączek), Hubert Jasiak (Jakub Barczak), Mariusz Janota, Aleksander Tobolik (Denis Matyśkiewicz), Dominik Sarapata (Brian Malecki), Bartosz Kriegler

***

Złoto dla Górnika Zabrze, srebro dla Legii Warszawa, za to brązowe medale wywalczyli dziś piłkarze Zagłębia Lubin, którzy zremisowali na wyjeździe 3:3 z Jagiellonią Białystok. „Miedziowi” wygrali pierwszą potyczkę 4:0.