CLJ U-15: Śląsk mógł wygrać ze Stalą, ale zmarnował piłkę meczową…

Bartosz Szywała powinien w ostatnich sekundach meczu zapewnić Śląskowi Wrocław wygraną, ale zawodnik „Wojskowych” nie trafił w bramkę, więc jego zespół zremisował 1:1 ze Stalą Rzeszów w pierwszym półfinale mistrzostw Polski do lat 15.

Centralna Liga Juniorów wchodzi w decydującą fazę. W rozgrywkach trampkarzy starszych o tytuł walczą: Śląsk, Stal, Lech Poznań oraz Escola Varsovia. Pierwsze spotkania zaplanowano na sobotę, za to rewanże odbędą się w środę.

Zarówno ekipa z Dolnego Śląska, jak i ta z Podkarpacia do meczu podchodziły po bardzo wysokich zwycięstwach na zakończenie sezonu zasadniczego. Podopieczni Pawła Dziakowicza „zlali” 10:0 Górnika Zabrze, natomiast zespół prowadzony przez Macieja Serokę zdobył „tylko” bramkę mniej w rywalizacji z Siarką Tarnobrzeg.

W pierwszą połowę lepiej weszli piłkarze Śląska, ale to Stal Rzeszów mogła prowadzić pod koniec pierwszego kwadransa. Ładne uderzenie z rzutu wolnego oddał Hubert Kędziora, ale z jego strzałem poradził sobie Tomasz Pytlak. Na kilka minut przed przerwą ten sam Kędziora… wybił piłkę z linii bramkowej, ratując swój zespół przed stratą gola. Co nie udało się wówczas, udało się kilkadziesiąt później, gdy futbolówkę w siatce umieścił Olivier Siniawski.

„Żurawie” doprowadziły do wyrównania niedługo po zmianie stron – ponownie do rzutu wolnego podszedł Kędziora i tym razem bramkarz wrocławian nie zdołał zanotować skutecznej interwencji. Gospodarze częściej potrafili podejść z piłką pod pole karne przeciwnika, ale nie nazwalibyśmy tego dominacją albo bardzo wyraźną przewagą.

Ogólnie rzecz biorąc, nie licząc 100% sytuacji Bartosza Szywały ze Śląska, który nie wykorzystał piłki meczowej, remis można uznać za całkiem sprawiedliwy wynik.

Śląsk Wrocław 1:1 Stal Rzeszów
(Siniawski – Kędziora)

Skład Śląska Wrocław: Tomasz Pytlak, Dawid Wąsala, Bartosz Wlazło, Krystian Rostek, Wojciech Gajewski, Bartosz Szywała, Jakub Kaszub, Mateusz Cegliński, Olivier Siniawski, Adam Ciućka, Dawid Korzeniowski

Skład Stali Rzeszów: Olaf Nowak, Filip Sonntag, Mateusz Leniart, Igor Polak, Hubert Kędziora, Antoni Tarkowski, Daniel Węgrzyn, Hubert Leniart, Daniel Zieja, Franciszek Słowik, Fabian Biejwas