CLJ: Diamonds Academy i Śląsk Wrocław zdobyły mistrzostwo Polski!

W niedzielę odbyły się finały Centralnych Lig Juniorek. Zawodniczki Diamonds Academy okazały się najlepsze w kategorii trampkarek starszych, natomiast piłkarki Śląska Wrocław wygrały mistrzostwa Polski do lat 17.

„Diamenty” w finale zmierzyły się z Iskrą Tarnów i dość szybko objęły prowadzenie w tym meczu. Już w 6. minucie bardzo ładnym strzałem głową popisała się Wiktoria Araśniewicz, która niedługo po zmianie stron zdobyła swoją drugą bramkę. Co prawda, zawodniczki z Tarnowa zdołały na początku drugiej połowy strzelić gola, natomiast w końcówce znów dała o sobie znać Wiktoria Araśniewicz, która zanotowała kolejne dwa trafienia.

Diamonds Academy 4:1 Iskra Tarnów
(Araśniewicz x4 – Wróbel)

Czy Oliwia Związek ze Śląska Wrocław pozazdrościła młodszej koleżance tego wyniku? Na to wygląda, ponieważ… ona również zdobyła w finale cztery bramki, doprowadzającym tym samym swoją drużynę do mistrzostwa! Zawodniczki z Dolnego Śląska bardzo szybko otworzyły wynik niedzielnego spotkania, aczkolwiek na przerwę schodziły z wynikiem 2:3. Jak wspomnieliśmy wyżej, Związek czterokrotnie wpisała się na listę strzelczyń i zdołała ostatecznie w drugiej połowie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść podopiecznych Patrycji Falborskiej.

Śląsk Wrocław 4:3 Górnik Łęczna