ME U-19: Wynik się zgadza, styl gry niekoniecznie

Podopieczni Marcina Brosza pokonali 2:0 Maltę w drugim meczu Mistrzostw Europy U-19. Wynik się zgadza, natomiast styl gry „biało-czerwonych” nie rzucił na kolana.

Reprezentanci Polski w pierwszym spotkaniu przegrali 0:2 z Portugalią, za to gospodarze turnieju wysoko polegli w starciu z Włochami. Polacy byli faworytami czwartkowej potoczki, ale z pewnością nie pomógł im fakt, że od 21. minuty musieli grać w osłabieniu, gdyż kontrowersyjną drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Wiktor Matyjewicz.

Maltańczycy również nie skończyli tej batalii w pełnym składzie, gdyż w 61. minucie przedwcześnie do szatni udał się Dylan Scicluna, po tym jak ostro zaatakował Mateusza Kowalczyka. Co więcej, chwilę wcześniej zawodnicy znad Wisły objęli prowadzenie – na listę strzelców wpisał się Igor Strzałek z Legii Warszawa.

Drugi, a zarazem ostatni gol w tym starciu padł w 81. minucie. Autorem trafienia został Tomasz Pieńko.

Kadra Marcina Brosza swój ostatni mecz fazy grupowej na mistrzostwach Starego Kontynentu rozegra w niedzielę. Jeżeli Polacy chcą awansować dalej, muszą pokonać reprezentację Włoch.

Polska 2:0 Malta
(Strzałek, Pieńko)

Skład Polski: Oliwier Zych, Dominik Biniek (Kacper Przybyłko), Miłosz Matysik (Dawid Bugaj), Wiktor Matyjewicz, Igor Drapiński, Miłosz Brzozowski, Mateusz Kowalczyk, Kacper Urbański, Igor Strzałek (Antoni Kozubal), Jordan Majchrzak (Wiktor Smoliński), Junior Nsangou (Tomasz Pieńko)