U-17: „Biało-czerwoni” rozgromili Walię na inaugurację Pucharu Syrenki!

Podopieczni Rafała Lasockiego rozgromili 7:2 Walię na inaugurację Pucharu Syrenki.

To był naprawdę szalony mecz, który obfitował w wiele bramek, z czego pierwszą oglądaliśmy w 12. minucie spotkania. Patryk Mazur ze Stali Rzeszów uderzył piłkę po ziemi zza szesnastki, a ta wpadła do siatki. W 26. minucie Elliot Myles doprowadził do wyrównania, wykorzystując jedenastkę, podyktowaną za faul Kacpra Potulskiego, natomiast chwilę później Brayden Clarke „popisał się” trafieniem… samobójczym.

Przed przerwą oglądaliśmy łącznie sześć goli, z czego autorem dwóch z nich był Mateusz Szczepaniak, a na listę strzelców wpisał się także Cruz Allen, oddając fenomenalny strzał z dystansu.

„Biało-czerwoni” przeważali również po zmianie stron, ale końcowy wynik z pewnością nie byłby tak wysoki, gdyby nie słaba postawa walijskiego bramkarza, który zawinił m.in. przy trafieniach Jakuba Adkonisa (większość golkiperów zdołałaby odbić w tej sytuacji piłkę) czy Huberta Jasiaka, który wykorzystał niecelne podanie Logana Strecha.

Kadra Rafała Lasockiego w drugim starciu na Pucharze Syrenki zmierzy się w Grodzisku Mazowieckim z Gruzją.

Polska 7:2 Walia
(Mazur, Szczepaniak x2, Jakóbczyk, Adkonis, Jasiak, Clarke <s> – Myles, Allen)

Skład Polski: Mateusz Pruchniewski, Kacper Potulski, Bartosz Kriegler, Dawid Szwiec, Mateusz Szczepaniak (Filip Baniowski), Patryk Mazur (Hubert Jasiak), Jakub Adkonis (Matias Pruszko), Cyprian Popielec (Mateusz Dziewiatowski), Dawid Mazurek (Oskar Pietuszewski), Kamil Jakóbczyk (Michael Izunwanne), Stanisław Gieroba (Igor Stankiewicz)