Centralny Raport: Zagłębie zlało Sandecję, Lech przegrał w derbach

Tylko dwóch meczów potrzebował beniaminek z Nowego Sącza na stracenie 10 bramek. Jak na inaugurację sezonu przegrał 1:2 z Arką Gdynia, tak w miniony weekend poległ aż… 1:8 w starciu z Zagłębiem Lubin.

„Miedziowi” nie dali żadnych szans Sandecji, chociaż to zawodnicy z woj. małopolskiego pierwsi objęli prowadzenie w niedzielnym spotkaniu. Podopieczni Przemysława Zatwarnickiego zdobyli trzy bramki przed przerwą, a następne pięć trafień zanotowali po zmianie stron, notując pierwszą wygraną w tegorocznej kampanii.

Wysokie zwycięstwo odniosła także Arka Gdynia, która na własnym boisku rozgromiła Wisłę. O porażce „Białej Gwiazdy” zadecydowała szczególnie pierwsza połowa, w której bramkarz krakowskiego zespołu czterokrotnie był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki. „Przegrywamy mecz, w którym byliśmy zdecydowanie słabszą drużyną…” – przyznał w rozmowie z klubową stroną Karol Nędza.

Arka Gdynia i… Legia Warszawa – tylko dwóm klubom udało się zdobyć komplet punktów w dwóch pierwszych spotkaniach. „Legioniści” okazali się w Książenicach lepsi od Pogoni Szczecin, która za to zaczęła sezon od dwóch porażek. Zerowym dorobkiem punktowym mogą „pochwalić się” również zawodnicy m.in. Rakowa Częstochowa. „Medaliki” muszą chyba popracować nad koncentracją i lepszą grą w końcówkach, bo ponownie decydującego gola stracili w doliczonym czasie gry.

Już w pierwszym meczu Odra Opole wysłała sygnał, że nie będzie „chłopcem do bicia” i może napsuć krwi rywalom. W miniony weekend przekonała się o tym Cracovia. „Pasy” przegrały z beniaminkiem 1:2.

Pięć goli, czerwona kartka, wykorzystany oraz niewykorzystany rzut karny – derby Poznania dostarczyły kibicom naprawdę sporo emocji. Wydawało się, że „Zieloni” wysoko ograją Lecha, tym bardziej, że ekipa prowadzona przez Kamila Szulca prowadziła 3:0, a na dodatek grała z przewagą jednego zawodnika, ale podopiecznym Bartosz Bochińskiego udało się w drugiej połowie zmniejszyć rozmiary porażki. „Zdecydowanie chcemy prezentować się tak, jak w drugiej połowie, gdy graliśmy w dziesięciu. Ten mecz pokazał nam, że zawodnicy, którzy na tym szczeblu dotychczas występowali mniej albo grają na nim od niedawna, muszą szybko dojrzewać. Jeśli chodzi o aspekt mentalny, charakter i wolę walki, musimy go pokazywać nie tylko w sytuacjach zagrożenia, ale od pierwszych fragmentów meczów” – tłumaczy w rozmowie z klubowymi mediami Bochiński.

Komplet wyników 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Cracovia 1:2 Odra Opole (Śmiglewski – Szkliński, Buniak)
Polonia Warszawa 2:1 Raków Częstochowa (Grzelczak, Wójcik – Pawłowski)
Arka Gdynia 5:1 Wisła Kraków (Elwart, Jurkiewicz, Sikora, Szymański x2 – Gap)
Warta Poznań 3:2 Lech Poznań (Stańczak, Rola, Tonder – Przebierała, Tomczyk)
Korona Kielce 2:0 Widzew Łódź (Niedźwiedź, Bąk)
Legia Warszawa 3:1 Pogoń Szczecin (Mizera x2, Bogusiewicz – Paryzek)
Zagłębie Lubin 8:1 Sandecja Nowy Sącz (Gregorski x2, Dorożko, Wandachowicz, Starosta, Moczyński, Sławiński, Austfeld – Orzeł)

Tabela:

Pełen terminarz 3. kolejki CLJ U-19:

Lech Poznań – Cracovia (26 sierpnia, godz. 12:00)
Odra Opole – Polonia Warszawa (26 sierpnia, godz. 12:00)
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (26 sierpnia, godz. 12:00)
Raków Częstochowa – Arka Gdynia (26 sierpnia, godz. 13:00)
Pogoń Szczecin – Warta Poznań (26 sierpnia, godz. 16:00)
Górnik Zabrze – Legia Warszawa (27 sierpnia, godz. 12:00)
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok (27 sierpnia, godz. 12:00)
Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce (27 sierpnia, godz. 12:00)

Centralna Liga Juniorów U-17

Grupa wschodnia:

W starciu Escoli Varsovia z Jagiellonią Białystok oglądaliśmy osiem bramek, natomiast najwięcej – 10 – padło ich w rywalizacji Hutnika Kraków z Polonią Warszawa.

Z powodu intensywnych opadów deszczu starcie Legii Warszawa z Koroną Kielce zostało przerwane w 60. minucie. Pozostałe spotkania obyły się bez większych przeszkód. Jakimi wynikami się skończyły? KKP Korona Kielce i Sandecja Nowy Sącz ograły swoich przeciwników 1:0, zwycięstwa 2:0 zanotowały Wisła Kraków oraz Motor Lublin, za to Cracovia nie dała szans GKS-owi Bełchatów.

Komplet wyników 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

AKS SMS Łódź 0:1 KKP Korona Kielce (Nowiński)
Wisła Kraków 2:0 Igloopol Dębica (Szmydt x2)
Motor Lublin 2:0 Stal Rzeszów (Iwanek, Zyga)
Sandecja Nowy Sącz 1:0 Wisła Płock (Dudek)
Hutnik Kraków 2:8 Polonia Warszawa (Łuczyński x2 – Gawarecki x3, Radomski x2, Tłaczała x2, Pakieła)
Cracovia 5:0 GKS Bełchatów (Kaczor x2, Tabisz, Nowak, Kowalak)
Escola Varsovia 4:4 Jagiellonia Białystok (? – Mazurek x2, Moćkun, Lange)

Tabela:

Pełen terminarz 3. kolejki CLJ U-17:

Polonia Warszawa – Cracovia (25 sierpnia, godz. 12:00)
GKS Bełchatów – Motor Lublin (26 sierpnia, godz. 12:00)
Korona Kielce – AKS SMS Łódź (26 sierpnia, godz. 12:00)
KKP Korona Kielce – Wisła Kraków (26 sierpnia, godz. 12:30)
Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz (26 sierpnia, godz. 18:00)
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa (27 sierpnia, godz. 15:00)
Igloopol Dębica – Hutnik Kraków (27 sierpnia, godz. 16:00)
Wisła Kraków – Escola Varsovia (27 sierpnia, godz. 16:45)

Grupa zachodnia:

Dość niespotykana sytuacja w grupie zachodniej, a konkretnie wszystkie osiem meczów zostało wygranych przez gospodarzy tych spotkań. Co więcej, tylko w potyczce Odry Opole z GKS-em Tychy zwycięzca nie strzelił trzech lub więcej goli.

„Ten zespół trochę się zmienił, doszło do nas ośmiu nowych zawodników, więc wzmocniliśmy kadrę. Na pewno obawy były, jak to będzie wyglądać na szczeblu centralnym, natomiast pierwszy mecz pokazał, że to wcale nic strasznego. Myślę, że z chłopaków trochę zeszła presja, bo widziałem po nich, że na pewno takowa była” – mówił nam w wywiadzie Marcin Wujecki, szkoleniowiec beniaminka z Tczewa. Tym razem prowadzony przez niego Gryf musiał uznać wyższość Lecha Poznań, w którym błysnął Wojciech Szymczak, autor hat-tricka.

Ogólnie rzecz biorąc, beniaminkowie przegrali w weekend wszystkie cztery spotkania (GES Poznań z Lechią Gdańsk, Lechia Zielona Góra z Pogonią Szczecin), więc po dwóch seriach gier mają na koncie 2 z… 24 punktów możliwych do zdobycia.

FASE Szczecin 3:2 Śląsk Wrocław (Bogdanowski, Krygowski, Ginter – Cegliński, Wróblewski)
Lechia Gdańsk 3:2 GES Poznań (Wiśniewski x2, Zając – Bronikowski, Stranz)
Raków Częstochowa 3:1 Warta Poznań (Łożyński, Bród x2 – Herman <s>)
Odra Opole 2:0 GKS Tychy (Drąg, Witaszek)
Górnik Zabrze 3:1 Zagłębie Sosnowiec (Skiba, Leszczyk, Podolski – Ignatowicz)
Pogoń Szczecin 4:3 Lechia Zielona Góra (Rogowski, Osowski, Waligóra x2 – Dębski, Szostak, Górny)
Zagłębie Lubin 3:0 Arka Gdynia (Ratajczak, Tyborczyk, Cywiński)
Lech Poznań 3:0 Gryf Tczew (Szymczak x3)