U-17: Stanisław Gieroba przelobował bramkarza z… linii środkowej boiska!

Reprezentanci Polski ograli 4:2 Gruzję w drugim meczu na Pucharze Syrenki. Ozdobą wtorkowego spotkania było trafienie Stanisława Gieroby z Legii Warszawa, który przelobował bramkarza z linii środkowej boiska.

Podopieczni Rafała Lasockiego na inaugurację turnieju rozgromili 7:2 Walię. Starcie z Gruzją było bardziej wymagające. „Biało-czerwoni” w 26. minucie stracili gola na 0:1, a na listę strzelców wpisał się Luka Tsulaia, któremu polska defensywa zostawiła zdecydowanie zbyt dużo miejsca przed polem karnym.

Zawodnicy znad Wisły na przerwę schodzili z rezultatem 1:1, gdyż do siatki trafił Kamil Jakóbczyk. Gospodarze dominowali zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie spotkania. Po zmianie stron było im o tyle łatwiej, że w 66. minucie czerwoną kartkę otrzymał Gigi Glunczadze.

Osobą, która odmieniła losy wtorkowego meczu, był z pewnością Stanisław Gieroba. Zawodnik Legii zanotował trzy „konkrety” –  najpierw dobił piłkę do bramki z bliskiej odległości, następnie przelobował gruzińskiego bramkarza z linii środkowej boiska, a na koniec asystował przy trafieniu Patryka Mazura.

Na zakończenie Pucharu Syrenki Polacy zmierzą się z Rumunią. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 11:00 w Sulejówku.

Polska 4:2 Gruzja
(Jakóbczyk, Gieroba x2, Mazur – Tsulaia, Horoishivili)

Skład Polski: Mateusz Pruchniewski (Michał Bobier), Jakub Jaroszuk (Bartosz Kriegler), Mateusz Dziewiatowski, Kacper Potulski, Hubert Jasiak, Igor Stankiewicz, Dominik Sarapata, Matias Pruszko (Patryk Mazur), Michael Izunwanne (Stanisław Gieroba), Filip Baniowski, Kamil Jakóbczyk (Oskar Pietuszewski)