U-17: Podopieczni Rafała Lasockiego wygrali Puchar Syrenki!

Podopieczni Rafała Lasockiego wygrali Puchar Syrenki! „Biało-czerwoni” w decydującym spotkaniu, które rozegrano w Sulejówku, pokonali 3:2 Rumunię.

Zarówno reprezentanci Polski, jak i Rumunii odnieśli komplet zwycięstw w dwóch pierwszych meczach, a więc stawką czwartkowej potyczki było zwycięstwo w turnieju, który od kilkudziesięciu lat odbywa się nad Wisłą.

Goście z początku grali dość chaotycznie i nie potrafili stworzyć zagrożenia pod naszą bramką, ale nie przeszkodziło im to w otworzeniu wyniku spotkania. Po półgodzinie gry na listę strzelców wpisał się Dragoș Găină. „Biało-czerwoni” zdołali doprowadzić do wyrównania przed zmianą stron, gdy bardzo dobrą indywidualną akcją popisał się Cyprian Popielec z Zagłębia Lubin.

Zawodnik „Miedziowych” strzelił naprawdę gola, lecz autorem najefektowniejszego trafienia w tym meczu został Mihai Toma. Kapitan reprezentacji Rumunii przymierzył na 2:2 z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej do siatki trafił Mateusz Szczepaniak.

W 62. minucie przyjezdni byli bliscy strzelenia trzeciego gola w tym meczu, lecz świetną interwencją popisał się Mateusz Jeleń. Kilka minut później bramkę zdobył Dawid Mazurek z Górnika Zabrze i ostatecznie zapewnił podopiecznym Rafała Lasockiego zwycięstwo w tym starciu oraz całym Pucharze Syrenki.

Polska 3:2 Rumunia
(Popielec, Szczepaniak, Mazurek – Găină, Toma)

Skład Polski: Mateusz Jeleń, Kacper Potulski, Bartosz Kriegler, Dawid Szwiec, Mateusz Szczepaniak (Michael Izunwanne), Jakub Adkonis (Patryk Mazur), Mateusz Dziewiatowski, Cyprian Popielec (Hubert Jasiak), Dawid Mazurek (Jakub Jaroszuk), Oskar Pietuszewski (Kamil Jakóbczyk), Igor Stankiewicz (Filip Baniowski)