U-18: Remis w „zwariowanym” spotkaniu z Chorwacją

Podopieczni Marcina Włodarskiego zremisowali 4:4 z Chorwacją w pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju, który odbywa się w tym kraju.

Reprezentanci Polski z rocznika 2006 w środowym meczu zarówno prowadzili, jak i przegrywali, żeby ostatecznie podzielić się punktami z Chorwatami. To gospodarze pierwsi zdobyli bramkę w tej potyczce, ale w okolicach 20. minuty golkipera rywali pokonali Daniel Mikołajewski oraz Mike Huras.

Przed przerwą Axel Holewiński musiał jeszcze dwukrotnie wyciągać futbolówkę z własnej siatki, a niedługo po zmianie stron zmuszony do tego został chorwacki bramkarz – gola w tej sytuacji strzelił wprowadzony z ławki Marcel Reguła. To nie był koniec emocji w tym towarzyskim starciu, gdyż niecałe pół godziny później na listę strzelców wpisał się Oskar Tomczyk, natomiast w ostatnim kwadransie gry ta sztuka udała się również zawodnikom z Chorwacji, którzy ostatecznie doprowadzili do wyrównania.

„Biało-czerwoni” w swoim drugim meczu zmierzą się z Arabią Saudyjską (w sobotę), a 12 września podejmą Austrię.

Polska 4:4 Chorwacja
(Mikołajewski, Huras, Reguła, Tomczyk – ?)

Wyjściowy skład Polski: Axel Holewiński, Dominik Szala, Nico Adamczyk, Jakub Krzyżanowski, Patryk Olejnik, Krzysztof Kolanko, Karol Borys, Maksymilian Sznaucner, Filip Rózga, Daniel Mikołajewski, Mike Huras