U-15: Reprezentanci Polski ograli Walię. Dublet Bartosza Szywały

Podopieczni Marcina Włodarskiego ograli 2:1 Walię w pierwszym spotkaniu UEFA Development Cup.

„Biało-czerwoni” mogli otworzyć wynik tego starcia zaraz po pierwszym gwizdku arbitra. Świetnie na pozycję wyszedł Maciej Kucharski, ale w sytuacji 1 vs 1 równie dobrze zachował się bramkarz gości, wybijając futbolówkę spod nóg zawodnika Legii Warszawa.

Gospodarze przeważali, lecz to Walijczycy pierwsi umieścili piłkę w siatce, a konkretnie zrobił to w 22. minucie Leo Papirnyk, który wykorzystał błąd Aleksandra Klimkiewicza.

Reprezentanci Polski wzięli się za odrabianie po zmianie stron. Tuż po przerwie faulowany w polu karnym był Bartosz Szywała, który wziął piłkę i skutecznie wykonał jedenastkę. Co więcej, piłkarz Śląska Wrocław kilka minut później zanotował drugie trafienie i ostatecznie zapewnił podopiecznym trenera Włodarskiego komplet punktów na inaugurację UEFA Development Cup.

Polacy ponownie wybiegną na boisko w środę, gdy zmierzą się z Islandią.

Polska 2:1 Walia
(Szywała x2, Papirnyk)

Skład Polski: Kuba Bochniarz, Kacper Cecuła, Patryk Szuba (Igor Dula), Kacper Berkowski (Bartosz Bondziul), Aleksander Wyganowski, Patryk Prajsnar (Wojciech Smuda), Maciej Kucharski (Kajetan Feliks), Kacper Boratyński (Piotr Bartnicki), Marcel Płocica (Adam Hańćko), Aleksander Klimkiewicz (Mateusz Moskaluk), Bartosz Szywała