UYL: Remis Lecha z FC Nantes, ale z dużą nadzieją na awans

Zespół Bartosza Bochińskiego zremisował 1:1 z FC Nantes w pierwszym spotkaniu rozgrywek UEFA Youth League. Bramkę dla „Kolejorza” zdobył Norbert Pacławski.

Gra w Młodzieżowej Lidze Mistrzów i możliwość mierzenia się z zagranicznymi szkółkami to zawsze spore wydarzenie dla polskich akademii, dlatego mecz we Wronkach na żywo obserwowali m.in. Karol Klimczak, Piotr Rutkowski, Tomasz Rząsa oraz John van den Brom.

Trener Bochiński zapowiadał, że w środę zobaczymy zespół złożony z… trzech drużyn – pierwszego zespołu, zespołu rezerw oraz zespołu występującego w CLJ-ce. W wyjściowym składzie znalazł się, chociażby Michał Gurgul, który w miniony weekend zdobył swoją premierową bramkę w Ekstraklasie.

Ekipa FC Nantes wyróżniała się fizycznością oraz… agresywnością – tylko do 26. minuty francuscy piłkarze otrzymali cztery żółte kartki. Piłkarze Lecha także nie odpuszczali, a w całym spotkaniu zostali upomniani trzykrotnie przez tureckiego arbitra.

Mistrzowie Polski w pierwszej połowie oddali łącznie trzy strzały na bramkę, co przełożyło się na jednego gola. Igor Stankiewicz zacentrował w szesnastkę, a futbolówkę w siatce umieścił Norbert Pacławski. Jeżeli chodzi o drużynę gości, zmusili oni kilkukrotnie Mateusza Pruchniewskiego do interwencji (oraz Bartosza Tomaszewskiego, który raz wybił piłkę zmierzającą do bramki), natomiast pokonać 16-letniego golkipera udało im się dopiero w 68. minucie meczu, gdy zamieszanie w polu karnym wykorzystał Sankoumba Touré.

Będąc uczciwym, ze zwycięstwa w tym starciu mogli cieszyć się zarówno zawodnicy Lecha Poznań, jak i FC Nantes, lecz ostatecznie środowe spotkanie zakończyło się remisem. Rewanż zaplanowano na 25 października, a jego zwycięzca zmierzy się w II rundzie z lepszym z pary Malmö – HJK.

Lech Poznań 1:1 FC Nantes
(Pacławski – Touré)

Skład Lecha Poznań: Mateusz Pruchniewski, Igor Kornobis (Mikołaj Tudruj), Bartosz Tomaszewski, Michał Gurgul, Ksawery Kukułka, Jan Niedzielski, Aleksander Nadolski, Maksymilian Dziuba (Sammy Dudek), Igor Stankiewicz (Kamil Jakóbczyk), Norbert Pacławski (Filip Warciarek), Bartłomiej Juszczyk (Igor Draszczyk)