U-15: „Biało-czerwoni” nie przestraszyli się Hiszpanii

Podopieczni Marcina Włodarskiego zremisowali 1:1 z reprezentacją Hiszpanii w trzecim meczu UEFA Development Cup, który odbył się w woj. warmińsko-mazurskim. „Biało-czerwoni” zajęli w tych rozgrywkach 2. lokatę, ustępując tylko kadrze z Półwyspu Iberyjskiego.

To reprezentanci Polski przeważali w pierwszej połowie sobotniego starcia, lecz na bramki musieliśmy czekać do 82. minuty spotkania, gdy Pol Carretero – przy odrobinie szczęścia – pokonał Kubę Bochniarza. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie, a konkretnie zrobił to Bartosz Szywała (zawodnik Śląska Wrocław zdobył bramkę w każdym z trzech meczów), który pewnie egzekwował jedenastkę.

W regulaminowym czasie gry padł remis, więc arbiter meczu zarządził serię rzutów karnych, którą wynikiem 5:4 wygrali goście.

Polska 1:1 Hiszpania
(Szywała – Carretero)

Skład Polski: Kuba Bochniarz, Kacper Cecuła, Patryk Szuba (Bartosz Korżyński), Aleksander Wyganowski, Patryk Prajsnar, Maciej Kucharski (Bartosz Bondziul, Bartosz Szywała, Kacper Boratyński (Kajetan Feliks), Adam Hańćko (Wojciech Smuda), Aleksander Klimkiewicz (Piotr Bartnicki), Kacper Berkowski (Mateusz Moskaluk)