U-19: Nie tak to miało się zacząć…

Reprezentanci Polski rozpoczęli I rundę el. Mistrzostw Europy do lat 19 od porażki 0:2 z… Macedonią Północną. „Biało-czerwoni” mogli zdobyć w tym starciu minimum jedną bramkę, ale Dariusz Stalmach nie wykorzystał rzutu karnego.

Środowy mecz rozegrano w Toruniu, a goście objęli prowadzenie w 12. minucie spotkania, gdy Antoniego Mikułkę pokonał Nikola Veličkovi. Gospodarze mogli, a nawet powinni odpowiedzieć niecały kwadrans później, gdy świetnie w szesnastkę wszedł Dawid Drachal, a następnie został sfaulowany przez jednego z defensorów rywali. Arbiter z Czech wskazał na jedenastkę, do futbolówki podszedł Dariusz Stalmach, ale nie zrobiło się 1:1, ponieważ jego próba została obroniona przez macedońskiego golkipera.

Polacy stworzyli sobie kilka sytuacji zarówno przed, jak i po zmianie stron (swoich sił próbował m.in. Junior Nsangou), natomiast to przeciwnicy w drugiej połowie podwyższyli prowadzenie na 2:0, gdy ładnym strzałem popisał się Mohamed Elmas.

Porażka w tym meczu nie przekreśla szans „biało-czerwonych” na awans do II rundy el. ME, w której znajdą się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepszy zespół spośród tych, które zajmą trzecią lokatę. Kadra prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę ponownie wybiegnie na boisko w sobotę, gdy zmierzy się z Kazachstanem.

Polska 0:2 Macedonia Północna
(Veličkovski, Elmas)

Skład Polski: Antoni Mikułko, Tommaso Guercio, Levis Pitan, Jan Ziółkowski, Filip Luberecki (Jakub Lewicki), Mateusz Kowalski (Kacper Śmiglewski), Michał Rosiak, Dariusz Stalmach (Szymon Bartlewicz), Dawid Drachal (Kacper Terlecki), Dawid Tkacz (Maksymilian Dziuba), Junior Nsangou