Centralny Raport: Legia rozgromiła Cracovię, hat-trick w 12 minut

Tomasz Rojkowski z Legii Warszawa potrzebował zaledwie dwunastu minut na ustrzelenie hat-tricka w starciu z Cracovią. „Legioniści” strzelili łącznie „Pasom” aż… siedem goli.

Ekipa Filipa Raczkowskiego nie miała litości dla zawodników z Małopolski. Gospodarze przed przerwą zdobyli cztery bramki, a następne trzy dołożyli po zmianie stron. Jak odpowiedzieli goście? Honorowymi trafieniami Michała Wrony i Filipa Bzdyla.

Do pogromu, ale odrobinę mniej okazałego doszło również w starciu Zagłębia Lubin z Wartą Poznań. W spotkaniach z udziałem „Zielonych” niemal zawsze oglądamy sporo trafień – tylko raz w tym sezonie zdarzyło się, żeby w batalii zespołu z Wielkopolski nie oglądaliśmy trzech lub więcej bramek. Dla piłkarzy beniaminka niepocieszający może być tylko fakt, że nie zawsze oni są ich autorami.

Lech Poznań lepszy od Pogoni Szczecin. Jedyną bramkę w tym starciu zdobył w 15. minucie Szymon Maza. Zespół Bartosza Bochińskiego w najbliższy weekend zmierzy się w Centralnej Lidze Juniorów z Górnikiem, natomiast w przyszłym tygodniu obrońców mistrzowskiego tytułu czeka rewanżowe spotkanie z FC Nantes w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Hubert Jasiak goni Patryka Paryzka w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Młodzieżowy reprezentant Polski (chodzi nam o Jasiaka, chociaż Paryzek też ostatnio otrzymał powołanie do kadry U-18) strzelił dwa gole w starciu z Odrą, a więc na ten moment ostatnią drużyną w tabeli.

Kryzys Jagiellonii – klub z Białegostoku nie wygrał żadnego z ostatnich pięciu ligowych spotkań (cztery porażki i remis), a w weekend musiał uznać wyższość Polonii Warszawa, która pokonała „Dumę Podlasia” 2:1. Identycznym rezultatem zakończyła się potyczka Rakowa Częstochowa z Widzewem Łódź.

Dwa rzuty karne wykorzystane przez Arkadiusza Nowaka oraz trafienie Adriana Salamona zapewniły ekipie z Nowego Sącza drugie zwycięstwo w tegorocznej kampanii. Drugi komplet punktów zdobyła także Korona, która pokonała u siebie 2:0 Arkę Gdynia.

Komplet wyników 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Pogoń Szczecin 0:1 Lech Poznań (Maza)
Korona Kielce 2:0 Arka Gdynia (Kucharczyk x2)
Górnik Zabrze 3:1 Odra Opole (Jasiak x2, Wąsik – Buniak)
Widzew Łódź 1:2 Raków Częstochowa (Moussa – Cebula, Szczepaniak)
Jagiellonia Białystok 1:2 Polonia Warszawa (Jaroszuk – Grzelczak, Hołowko)
Sandecja Nowy Sącz 3:2 Wisła Kraków (Nowak x2, Salamon – Sowa, Maśnica)
Warta Poznań 1:4 Zagłębie Lubin (Stańczak – Popielec, Starosta, Sierkies, Dorożko)
Legia Warszawa 7:2 Cracovia (Rojkowski x3, Zbróg x2, Grzejszczak, Żewłakow – Bzdyl, Wrona)

Tabela:

Pełen terminarz 11. kolejki CLJ U-19:

Lech Poznań – Górnik Zabrze (20 października, godz. 11:00)
Wisła Kraków – Warta Poznań (21 października, godz. 11:00)
Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok (21 października, godz. 11:00)
Raków Częstochowa – Sandecja Nowy Sącz (21 października, godz. 12:00)
Odra Opole – Widzew Łódź (21 października, godz. 12:00)
Cracovia – Pogoń Szczecin (21 października, godz. 12:00)
Polonia Warszawa – Legia Warszawa (21 października, godz. 13:00)
Zagłębie Lubin – Korona Kielce (21 października, godz. 15:00)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

GRUPA WSCHODNIA:

Stosunkowo niewiele meczów odbyło się w sobotę oraz niedzielę w grupie wschodniej (tylko pięć), gdyż derby Kielc oraz starcie Hutnika Kraków z Escolą Varsovia przełożono na późniejszy termin, za to spotkanie Wisły Kraków z Legią Warszawa nie doszło do skutku z powodu powołań zawodników do młodzieżowych reprezentacji.

Co działo się w tych tych bataliach, które odbyły się zgodnie z terminarzem? Igloopol Dębica pokonał Jagiellonię Białystok, Cracovia pokonała Sandecję, AKS SMS Łódź okazał się lepszy od Motoru Lublin, Polonia Warszawa podzieliła się punktami z Wisłą Płock, natomiast GKS Bełchatów musiał uznać wyższość Stali Rzeszów.

Komplet wyników 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Cracovia 2:1 Sandecja Nowy Sącz (Jochimczyk x2 – Plata)
Motor Lublin 0:3 AKS SMS Łódź (Bugała, Grudziński, Stefańczyk)
GKS Bełchatów 1:3 Stal Rzeszów (Zimowski – Gaża, Słowik, Koczera)
Igloopol Dębica 2:1 Jagiellonia Białystok (Hatalski, Adamski – Szmigiel)
Polonia Warszawa 2:2 Wisła Płock (Nowak, Radomski – Bogusiewicz, Kawiecki)

Tabela:

Pełen terminarz 11. kolejki CLJ U-17:

Korona Kielce – Motor Lublin (21 października, godz. 12:00)
Wisła Płock – Igloopol Dębica (21 października, godz. 12:00)
Sandecja Nowy Sącz – GKS Bełchatów (21 października, godz. 12:00)
Legia Warszawa – Hutnik Kraków (21 października, godz. 14:00)
Jagiellonia Białystok – KKP Korona Kielce (21 października, godz. 14:45)
AKS SMS Łódź – Wisła Kraków (21 października, godz. 15:00)
Escola Varsovia – Cracovia (21 października, godz. 18:00)
Stal Rzeszów – Polonia Warszawa (22 października, godz. 14:00)

GRUPA ZACHODNIA:

Ponad pięć goli padło w aż połowie spotkań grupy zachodniej, tj. FASE Szczecin z Lechem Poznań, Lechii Zielona Góra z GES Academy Poznań, Arki Gdynia ze Śląskiem Wrocław oraz Zagłębia Sosnowiec z Wartą Poznań.

Zagłębie Lubin wróciło na zwycięską ścieżkę. „Miedziowi” ograli u siebie Lechię Gdańsk, za to „oczka” straciły Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin. Wciąż na premierową wygraną na szczeblu centralnym czekają piłkarze z Tczewa, którzy tym razem ulegli tyszanom.

Gryf Tczew 0:3 GKS Tychy (Bilgoń x2, Misztal)
Pogoń Szczecin 0:2 Raków Częstochowa (Grabowski x2)
Górnik Zabrze 2:2 Odra Opole (Jurek, Skiba – Zatajski, Butrym)
Zagłębie Lubin 3:1 Lechia Gdańsk (Nowogoński x2, Fogt – Richert)
FASE Szczecin 1:5 Lech Poznań (Mielnik – Szymczak, Zdziarski, Gmur x2, Śledziński)
Lechia Zielona Góra 2:4 GES Poznań (Dębski, Kurek – Von Oppeln Bronikowski x3, Stranz)
Zagłębie Sosnowiec 5:2 Warta Poznań (Oszek x2, Mędrala, Tobiczyk, Gaszewski – Wiśniewski, Szalaty)
Arka Gdynia 3:5 Śląsk Wrocław (Wiśniewski, Śmigielski, Małkowski – Kobelczuk, Zabrzeski, Pawlik, Cesarz, Rostek)