U-16: Niemcy wzięli rewanż za piątkową porażkę. Skończyło się pogromem

Kadra Dariusza Gęsiora przegrała 1:5 z reprezentacją Niemiec w rewanżowym spotkaniu towarzyskiego dwumeczu, który odbył się na stadionach w Wielkopolsce. W piątek „biało-czerwoni” wygrali 2:1.

Mimo że „Die Mannschaft” ponieśli porażkę w pierwszej batalii, to wcale nie prezentowali się słabo na naszym tle. W poniedziałkowym meczu nie było już żadnych wątpliwości, która strona zasłużyła na wygraną.

Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli strzelanie w 8. minucie spotkania, gdy bramkę głową strzelił Alexander Staff z Eintrachtu Frankfurt. W 12. minucie Jakub Peret zagrał ręką we własnym polu karnym, więc polski arbiter był zmuszony podyktować jedenastkę. Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł Noah Birkenpesch i… nawet nie trafił w bramkę.

Radość Polaków nie trwała zbyt długo. Na początku drugiego kwadransa gry oglądaliśmy drugie trafienie w tym starciu. Tym razem dośrodkowanie z prawej strony boiska zamknął Eymen Laghrissi.

Widząc naszą bezradność na boisku, Dariusz Gęsior zdecydował się dokonać pierwszych zmian na 10 minut przed przerwą. Boisko opuścili Filip Przybyłko oraz Bartosz Pieczka, a na placu gry zastąpili ich Maksymilian Jóźwiak i Olivier Siniawski, którzy bardzo dobrze prezentowali się w piątkowej potyczce.

Reprezentanci Niemiec ostatecznie schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego gola strzelił Birkenpesch.

Jeśli chodzi o drugą połowę tego meczu, to gospodarze teoretycznie prezentowali się w niej nieznacznie lepiej, nawet zdobyli honorową bramkę (na listę strzelców wpisał się Mateusz Cegliński), natomiast goście się nie zatrzymywali, dokładając następne dwa trafienia.

Polska 1:5 Niemcy
(Cegliński – Staff, Laghrissi, Birkenpesch x2, Mohya)

Skład Polski: Jakub Pawlak, Wojciech Machura, Jakub Kaszub, Mateusz Cegliński, Jakub Falkiewicz, Sammy Dudek, Antoni Uchroński, Bartosz Pieczka (Olivier Siniawski), Gracjan Czapniewski, Filip Przybyłko (Maksymilian Jóźwiak), Jakub Peret