U-17 kobiet: Gładkie zwycięstwo z Norwegią

Podopieczne Marcina Kasprowicza bez większych problemów ograły 3:0 Norwegię w drugim spotkaniu I rundy el. Mistrzostw Europy U-17 kobiet, które odbędą się w przyszłym roku w Szwecji.

Na pierwszego gola w niedzielnym meczu musieliśmy czekać zaledwie… kilkadziesiąt sekund. Już w 1. minucie na listę strzelczyń wpisała się Weronika Araśniewicz, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

Polki podwyższyły prowadzenie tuż przed zmianą stron. Tym razem w szesnastce najlepiej odnalazła się Maja Zielińska, sprawiając, że reprezentantki Polski schodziły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

„Biało-czerwone” dobiły zawodniczki ze Skandynawii w 83. minucie spotkania, a konkretnie zrobiła to Krystyna Flis. Piłkarka Śląska Wrocław wykorzystała wrzutkę Zielińskiej i wpakowała z bliskiej odległości futbolówkę do siatki.

Komplet punktów w dwóch meczach oznacza, że niezależnie od wyniku środowego starcia z Irlandią kadra prowadzona przez trenera Kasprowicza zagra w „ścieżce A” II rundy el. Mistrzostw Europy U-17 kobiet.

Polska 3:0 Norwegia
(Araśniewicz, Zielińska, Flis)

Skład Polek: Hanna Wieczerzak, Oliwia Łapińska, Magda Piekarska, Iga Witkowska (Emilia Sobierajska), Krystyna Flis, Zuzanna Witek (Zofia Dubiel), Maja Zielińska (Aleksandra Kuśmierczyk), Julia Ostrowska (Nicola Salawa), Oliwia Związek (Nina Abe), Weronika Araśniewicz, Lena Marczak