U-17 kobiet: Zaczęło się od dużego błędu, skończyło na pogromie

Reprezentantki Polski rozgromiły 6:1 Irlandię w trzecim spotkaniu I rundy el. mistrzostw Starego Kontynentu. Podopieczne Marcina Kasprowicza bardzo pewnie wygrały swoją grupę.

Mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się od poważnego błędu polskich defensorek, który doprowadził do szybko straconego gola. „Biało-czerwone” nie podłamały się jednak szybko straconą bramką. W 12. minucie Julia Ostrowska doprowadziła do wyrównania, a kilka minut później Anna Skrzypczyk trafiła na 2:1.

Polki przez większość środowego spotkania grały z przewagą jednej zawodniczki, gdyż po półgodzinie gry z boiska wyleciała Keeva Flynn, która zatrzymała piłkę lecącą do bramki ręką, za co otrzymała czerwoną kartkę, a piłkarki znad Wisły – jedenastkę, która wykorzystała Zuzanna Witek.

Kadra trenera Kasprowicza po przerwie dołożyły trzy następne bramki. Czwartego gola w tym starciu strzeliła Oliwia Związek, piątego – bezpośrednio z rzutu wolnego – Oliwia Łapińska, natomiast szóstego – Julia Ostrowska.

Trzy zwycięstwa, trzynaście zdobytych bramek i jedna stracona. Reprezentantki Polski bardzo udanie przeszły przez I rundę el. Mistrzostw Europy U-17 kobiet i wiosną zagrają o awans na międzynarodową imprezę.

Polska 6:1 Irlandia
(Ostrowska, Skrzypczyk, Witek, Związek, Łapińska, Ostrowska – Devereux)

Skład Polek: Hanna Wieczerzak, Emilia Sobierajska (Iga Witkowska), Magda Piekarska (Martyna Bartczak), Oliwia Łapińska, Anna Skrzypczyk (Krystyna Flis), Aleksandra Kuśmierczyk (Maja Zielińska), Weronika Araśniewicz, Zuzanna Witek, Zofia Dubiel, Oliwia Związek (Nina Abe), Julia Ostrowska