U-17: Wynik idzie w świat. Polacy lepsi od Holendrów

Kadra Rafała Lasockiego ograła 2:1 Holandię w drugim meczu towarzyskiego turnieju, który odbywa się na Cyprze.

„Biało-czerwoni” rozpoczęli rozgrywki od porażki z Portugalią (2:5), natomiast w piątek poradzili sobie z rówieśnikami z Holandii. Reprezentanci Polski objęli prowadzenie kilka minut po zmianie stron, gdy rzut karny wykorzystał Jakub Adkonis z Legii Warszawa. Piłkarze z Niderlandów odpowiedzieli trafieniem Esera Gürbüza, natomiast ostatnie słowo należało w 66. minucie do Michaela Izunwanne, który chwilę wcześniej zmienił na placu gry Jakuba Jaroszuka.

Podopieczni trenera Lasockiego udział w turnieju na Cyprze zakończą w poniedziałek, gdy zmierzą się z gospodarzami.

Polska 2:1 Holandia
(Adkonis, Izunwanne – Gürbüz)

Skład Polski: Mateusz Jeleń, Jakub Jaroszuk (Michael Izunwanne), Bartosz Kriegler, Dawid Szwiec, Dawid Mazurek, Dominik Sarapata, Jakub Adkonis (Cyprian Popielec), Bartosz Mazurek (Kacper Potulski), Igor Draszczyk (Mateusz Dziewiatowski), Filip Kaczmarek (Max Pawłowski), Hubert Jasiak (Filip Baniowski)