MŚ U-17: „Biało-czerwoni” zremisowali w sparingu z USA

Podopieczni Marcina Włodarskiego zremisowali 2:2 ze Stanami Zjednoczonymi w ostatnim sparingu przed młodzieżowymi mistrzostwami świata.

„Biało-czerwoni” w tym tygodniu dolecieli do Indonezji, gdzie na przełomie listopada i grudnia odbędzie się mundial. W przyszłą sobotę Polacy zagrają pierwszy grupowy mecz z Japonią (początek o godz. 10:00), natomiast w niedzielę zmierzyli się towarzysko z USA. Jak to nasi zawodnicy mają w zwyczaju, od razu ruszyli do ataku, aczkolwiek na początku pierwszej połowy spotkania zdecydowanie bardziej skuteczni byli piłkarze z Ameryki Północnej, którzy w 21. minucie prowadzili dwoma bramkami.

Reprezentanci Polski wzięli się za odrabianie strat tuż przed przerwą, a futbolówkę w siatce umieścił Filip Rózga, uderzając po długim roku. Z uwagi na fakt, że był to mecz towarzyski, trener Włodarski dokonał w przerwie aż… dziewięciu zmian, natomiast szkoleniowiec Amerykanów – w tym momencie – żadnej.

Na początku drugiej połowy przeciwnicy oddali nam piłkę, co skończyło się dla nich… straconą bramką. Na listę strzelców wpisał się Mike Huras z VfB Stuttgart, który mógł później strzelić drugiego gola, lecz w sytuacji 1v1 trafił w słupek. W regulaminowym czasie gry nie padło więcej bramek, więc zorganizowano serię rzutów karnych, w której lepsi okazali się gracze z USA.

Polska 2:2 Stany Zjednoczone
(Rózga, Huras – Figueroa, Habroune)

Skład Polski: Miłosz Piekutowski (Michał Matys), Dominik Szala (Piotr Kowalik), Igor Orlikowski (Michał Gurgul), Michał Gurgul (Jakub Krzyżanowski), Igor Brzyski (Maksymilian Sznaucner, Marcel Reguła), Krzysztof Kolanko (Szymon Łyczko), Karol Borys (Mike Huras), Marcel Reguła (Jan Łabędzki), Filip Rózga (Filip Wolski), Mateusz Skoczylas (Karol Borys), Daniel Mikołajewski (Oskar Tomczyk)