MŚ U-17: Porażka z Argentyną. Polacy żegnają się z mundialem

Kadra Marcina Włodarskiego zakończyła swój udział w mistrzostwach świata do lat 17. „Biało-czerwoni” przegrali 0:4 z Argentyną i z zerowym dorobkiem punktowym zajęli ostatnią lokatę w grupie D.

Już przed tym meczem Polacy mogli być w zasadzie pogodzeni z brakiem awansu do 1/8 finału, aczkolwiek zwycięstwo z „Albicelestes” oraz korzystne z naszej perspektywy rezultaty w innych spotkaniach mogły doprowadzić do tego, że piłkarze znad Wisły nie musieliby opuszczać Indonezji.

Reprezentanci Polski z rocznika 2006 względnie dobrze prezentowali się w pierwszych trzydziestu minutach piątkowego starcia, lecz początkiem trzeciego kwadransa stracili pierwszą bramkę, którą po zamieszaniu po rzucie rożnym zdobył Thiago Laplace.

„Biało-czerwoni” jednak bardzo źle weszli w drugą połowę, co Argentyńczycy boleśnie wykorzystali. Agustín Ruberto potrzebował zaledwie 12 sekund, żeby wygrać pojedynek fizyczny z Igorem Brzyskim, a następnie pokonać Michała Matysa, który ponownie był mocnym punktem naszego zespołu. Chwilę później bramkarz Zagłębia Lubin musiał po raz trzeci w tym spotkaniu wyciągać futbolówkę z siatki – tym razem na listę strzelców wpisał się 16-letni Ian Subiabre z River Plate.

Od pola karnego do pola karnego – oba zespoły w końcówce postawiły na totalną ofensywę. Swoich sił próbowali m.in. Karol Borys (kilka świetnych indywidualnych akcji) czy Daniel Mikołajewski (trafił z przewrotki w słupek), ale to Santiago López zdołał strzelić nam czwartego gola.

Nie ma sensu się oszukiwać, że byliśmy lepsi od graczy z Ameryki Południowej, bo absolutnie nie byliśmy i po trzech meczach żegnamy się z mundialem w Indonezji. Na dłuższe podsumowanie tego turnieju przyjdzie jeszcze czas.

Polska 0:4 Argentyna

(34′ Laplace, 45′ Ruberto, 52′ Subiabre, 85′ López)

Skład Polski: Michał Matys, Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski (Michał Gurgul), Mateusz Skoczylas, Karol Borys, Maksymilian Sznaucner (Igor Brzyski), Marcel Reguła, Krzysztof Kolanko, Mike Huras (Szymon Łyczko), Daniel Mikołajewski