Centralny Raport: Wydarzenie weekendu? Warta rozgromiła Legię!

Warta Poznań w świetnym stylu rozpoczęła rundę rewanżową. „Zieloni” rozgromili na własnym boisku 6:2 wicelidera rozgrywek, czyli drużynę Legii Warszawa.

W niemal wszystkich spotkaniach z udziałem poznańskiego beniaminka oglądamy sporo bramek, aczkolwiek „Warciarze” dopiero drugi raz w tym sezonie zdołali przekroczyć granicę pięciu goli. Filip Tonder i spółka pod koniec października zdemolowali defensywę kielczan, natomiast teraz mogli śnić się po nocy obrońcom Legii, która absolutnie nie przyzwyczaiła nas w tegorocznej kampanii do wysokich porażek. Zespół prowadzony przez Filipa Raczkowskiego na przerwę schodził z wynikiem 0:2, a następne cztery bramki stracił po zmianie stron.

Porażkę ekipy ze stolicy wykorzystał Lech Poznań, który powiększył do sześciu „oczek” przewagę nad 2. lokatą. Podopieczni Bartosza Bochińskiego w sobotę ograli 1:0 Odrę, a jedyną bramkę w tym starciu zdobył z rzutu karnego Kamil Jakóbczyk. Jedną bramką swój mecz wygrała także Wisła, która pokonała w Warszawie Polonię.

Jeszcze większe „lanie” niż stołeczni otrzymał… beniaminek z Nowego Sącza, ulegając Arce Gdynia aż 0:6. Co było dość nietypowe w tym spotkaniu? Że wszystkie trafienia padły w drugiej połowie meczu.

Korona Kielce zdobyła punkty w drugiej potyczce z rzędu i tym samym opuściła ostatnią pozycję w tabeli. „Złocisto-Krwiści” okazali się lepsi od rówieśników z Zabrza. Bez punktów do domu wracali także piłkarze Rakowa Częstochowa i Pogoni Szczecin, którzy przegrali z Cracovią oraz Jagiellonią Białystok. Zwycięstwo „Dumy Podlasia” pozwoliło jej przerwać serię trzech kolejnych porażek.

„Sezon rozpoczęliśmy od porażki z Widzewem Łódź, który zrobił na mnie dobre wrażenie pod względem organizacji gry. Z nami zagrali bardzo dobrze, ale później radzili sobie słabiej” – powiedział nam w wywiadzie Przemysław Zatwarnicki z Zagłębia Lubin. „Miedziowi” znów nie poradzili sobie z Widzewem, chociaż i tak udało im się zdobyć o punkt więcej niż w spotkaniu inaugurującym sezon.

Komplet wyników 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Lech Poznań 1:0 Odra Opole (Jakóbczyk)
Polonia Warszawa 0:1 Wisła Kraków (Woyna-Orlewicz)
Cracovia 3:1 Raków Częstochowa (Bzdyl x2, Mrozik – Andruszko)
Korona Kielce 4:1 Górnik Zabrze (Bąk x2, Pokora, Puszkuca – Oleksiewicz)
Zagłębie Lubin 2:2 Widzew Łódź (Terlecki, Starosta – Kostewśkyj, Wołoszyn)
Arka Gdynia 6:0 Sandecja Nowy Sącz (Laszczyk x2, Jurkiewicz x2, Sawicki, Gnabasik)
Jagiellonia Białystok 4:1 Pogoń Szczecin (Wojdakowski x2, Krasiewicz, Pawelczyk – Wojciechowski)
Warta Poznań 6:2 Legia Warszawa (Tonder x2, Smuniewski, Rola, Pituch, Juszczak – Kowalski, Mizera)

Tabela:

Pełen terminarz 17. kolejki CLJ U-19:

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (1 grudnia, godz. 12:00)
Lech Poznań – Warta Poznań (2 grudnia, godz. 12:00)
Widzew Łódź – Korona Kielce (2 grudnia, godz. 12:00)
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (2 grudnia, godz. 12:00)
Raków Częstochowa – Polonia Warszawa (3 grudnia, godz. 12:00)
Wisła Kraków – Arka Gdynia (3 grudnia, godz. 12:00)
Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Lubin (3 grudnia, godz. 12:00)
Odra Opole – Cracovia (3 grudnia, godz. 13:00)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

GRUPA WSCHODNIA:

AKS SMS Łódź – w dziewiątkę – poradził sobie z Igloopolem Dębica. „Czarne Pantery” przez połowę meczu grały w osłabieniu, a mimo to zdołały utrzymać skromną zaliczkę z pierwszego kwadransa tego spotkania.

Bardzo udany weekend zanotowały zespoły z Krakowa. „Biała Gwiazda” pewnie zwyciężyła w batalii z Polonią Warszawa, gracze Cracovii nie dali większych szans Motorowi Lublin, natomiast piłkarze Hutnika ograli 2:0 GKS Bełchatów – „czerwoną latarnię” ligi.

Oskar Pietuszewski wyprzedził Stanisława Gierobę z Legii Warszawa („Legioniści” pokonali w 16. serii gier KKP Koronę) i awansował na podium w klasyfikacji najlepszych strzelców grupy wschodniej. Napastnik Jagiellonii Białystok skompletował hat-tricka w wysoko wygranym starciu z Sandecją Nowy Sącz.

Komplet wyników 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

AKS SMS Łódź 1:0 Igloopol Dębica (Bugała)
Hutnik Kraków 2:0 GKS Bełchatów (Rogóż x2)
Escola Varsovia 1:1 Korona Kielce (Kubiak – Kasza)
Stal Rzeszów 1:2 Wisła Płock (Kaczówka – Krynicki, Gołoś)
Motor Lublin 0:4 Cracovia (Kaczor x2, Jochimczyk, Polak)
Wisła Kraków 4:0 Polonia Warszawa (Wójcik, Kawała, Janiszewski, Daczewski)
Sandecja Nowy Sącz 0:5 Jagiellonia Białystok (Pietuszewski x3, Kuczyński, Pankiewicz)
Legia Warszawa 4:1 KKP Korona Kielce (Gawarecki, Busz, Leszczyński, Lauryn – Mazurek)

Tabela:

Pełen terminarz 17. kolejki CLJ U-17:

Stal Rzeszów – Motor Lublin (2 grudnia, godz. 12:00)
Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz (2 grudnia, godz. 12:00)
GKS Bełchatów – Cracovia (2 grudnia, godz. 12:00)
Korona Kielce – Legia Warszawa (2 grudnia, godz. 12:30)
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków (2 grudnia, godz. 15:00)
Jagiellonia Białystok – Escola Varsovia (3 grudnia, godz. 12:00)
KKP Korona Kielce – AKS SMS Łódź (3 grudnia, godz. 12:00)
Igloopol Dębica – Wisła Kraków (3 grudnia, godz. 12:00)

GRUPA ZACHODNIA:

Podopiecznym Łukasza Nadolnego opłaciła się gra do końca. Zagłębie Sosnowiec prowadziło 3:0 z Lechem Poznań, w nieco ponad kwadrans roztrwoniło całą przewagę, natomiast ostatecznie w 88. minucie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jak w powyższych akapitach pisaliśmy o bardzo dobrej postawie klubów z Krakowa, tak dla odmiany w grupie zachodniej ekipy z Poznania zaprezentowały się… dość blado. Spotkanie Lechii Gdańsk z Wartą zostało przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych, Lech uległ Zagłębiu, za to GES Poznań Academy prowadziło ze Śląskiem, żeby w drugiej połowie dać sobie wbić cztery bramki i sromotnie przegrać.

Co wydarzyło się w pozostałych spotkaniach tej grupy? GKS Tychy podzielił się punktami z Rakowem Częstochowa, Górnik Zabrze wygrał z Lechią Zielona Góra, Zagłębie Lubin nie dało większych szans FASE Szczecin, Pogoń Szczecin okazała się lepsza od Arki Gdynia, a Odra Opole rozpoczęła rundę rewanżową od wysokiego zwycięstwa.

Raków Częstochowa 0:0 GKS Tychy
Górnik Zabrze 2:1 Lechia Zielona Góra (Skiba, Płocica – Różycki)
FASE Szczecin 0:4 Zagłębie Lubin (Fogt, Cywiński, Solecki, Stachaszewski)
Odra Opole 5:0 Gryf Tczew (Butrym, Krzewiński, Czechowski, Staś, Zastępa)
Śląsk Wrocław 4:1 GES Poznań (Zabrzeski, Cegliński, Skrzypczyński, Cesarz – Bronikowski)
Lech Poznań 3:4 Zagłębie Sosnowiec (Delikat, Majewski, Kędziora – Stencel x2, Gaszewski x2)
Pogoń Szczecin 4:2 Arka Gdynia (Jóźwiak x2, Wojciechowski, Drećko – Klockowski, Ziółkowski)