Francuzi nie wzięli rewanżu za EURO. Niemcy mistrzami świata do lat 17!

W czerwcu zostali najlepszą reprezentacją Starego Kontynentu, a w grudniu – mistrzami świata. Reprezentanci Niemiec do lat 17 ponownie ograli w decydującym meczu Francję!

Droga obu zespołów do sobotniego finału była w zasadzie dość podobna. Zarówno Francuzi, jak i Niemcy fazę grupową zakończyli z kompletem zwycięstw (tylko tym dwóm drużynom się to udało), a w fazie pucharowej jeden z ich meczów został rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych. „Trójkolorowi” w ten sposób wyeliminowali w 1/8 finału Senegal, natomiast „Die Mannschaft” w półfinale Argentynę.

Kadra Christiana Wücka miała przed tym starciem przewagę psychologiczną, ponieważ obie drużyny zmierzyły się ze sobą w finale mistrzostw Europy na Węgrzech. W regulaminowym czasie gry nie oglądaliśmy bramek, za to z 11. metrów lepiej wówczas spisali się nasi zachodni sąsiedzi.

I tak samo było w finale zawodów, które na przełomie listopada oraz grudnia rozegrano w Indonezji. Paris Brunner potrzebował zaledwie 180 sekund, żeby otworzyć wynik sobotniego spotkania, lecz sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i gola anulowano. Zawodnik Borussii Dortmund doczekał się trafienia niecałe pół godziny później, gdy pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Bilalu Yalcinkayi.

Niemcy podwyższyli prowadzenie kilka minut po zmianie stron, aczkolwiek jednocześnie od 68. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę (przy wyniku 2:1, bo wcześniej bramkę dla Francji zdobył Saimon Bouabre), gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Winners Osawe.

Do rzutów karnych doprowadził w końcówce Mathis Amougou, który z bliska pokonał niemieckiego golkipera. Rezultat 2:2 oznaczał konieczność rozegrania serii jedenastek, w której ostatecznie lepsi okazali się reprezentanci Niemiec, mimo że rozpoczęli ją od wyniku 0:1.

Dla „Die Mannschaft” to pierwsze mistrzostwo świata w tej kategorii wiekowej w historii. Podium uzupełniło Mali, które w meczu o brąz pokonało 3:0 Argentynę.

Niemcy 2:2 (4:3 w karnych) Francja
(Brunner 29′, Darvich 51′ – Bouabre 53′, Amougou 85′)