Centralny Raport: Śnieg zepsuł ostatnią tegoroczną kolejkę…

11 – dokładnie tyle meczów zostało odwołanych w miniony weekend w Centralnych Ligach Juniorów z powodu intensywnych opadów śniegu. Przełożone spotkania zostaną rozegrane dopiero na wiosnę, bo tak się składa, że aura zepsuła ostatnią tegoroczną kolejkę.

Odra Opole vs Cracovia, Raków Częstochowa vs Polonia Warszawa, Wisła Kraków vs Arka Gdynia, Sandecja Nowy Sącz vs Zagłębie Lubin oraz Górnik Zabrze vs Jagiellonia Białystok – każdy z tych pięciu meczów został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Wyłącznie Warcie Poznań (i FC Nantes w UEFA Youth League) udało się w tym sezonie pokonać Lecha, za to w rewanżu to mistrzowie Polski okazali się lepsi. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Kamil Jakóbczyk, w 80. minucie wynik na 2:0 podwyższył Jakub Kendzia, natomiast „Zielonych” było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Patryka Rychlika.

Legia Warszawa z drugą porażką z rzędu, co oznacza, że obrońcy tytułu kończą rok z dziewięciopunktową przewagą nad drugą drużyną. Zespół prowadzony przez Filipa Raczkowskiego tym razem nie poradził sobie z Pogonią Szczecin. Każda z pięciu bramek w tym meczu padła przed przerwą, a decydujący cios zadał w samej końcówce pierwszej połowy Marcel Rachubiński, który pokonał z rzutu karnego Rafała Boczonia.

Widzew Łódź wygrał ważny mecz z Koroną. Dlaczego ważny? Gdyby beniaminek przegrał, to kielczanie mieliby więcej „oczek” na koncie i klub z Łodzi wyprzedzałby w tabeli wyłącznie ekipę z Nowego Sącza.

Komplet wyników 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Widzew Łódź 2:1 Korona Kielce (Welter x2 – Bąk)
Lech Poznań 2:1 Warta Poznań (Jakóbczyk, Kendzia – Rychlik)
Pogoń Szczecin 3:2 Legia Warszawa (Rachubiński x2, Kroczek – Adkonis, Żewłakow)

Tabela:

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

GRUPA WSCHODNIA:

W grupie wschodniej zgodnie z planem również odbyły się zaledwie trzy spotkania. Wisła Płock zremisowała 1:1 z Sandecją, GKS Bełchatów przegrał 0:1 z Cracovią, natomiast zdecydowanie najciekawszy przebieg miało starcie Polonii Warszawa z Hutnikiem.

Już w pierwszych minutach „jedenastkę” wykorzystał Alexander Gawarecki, a więc – wraz z Dawidem Nosem z Legii Warszawa – najlepszy strzelec tych rozgrywek. W 21. minucie Hutnik prowadził 2:1, ale „Czarne Koszule” błyskawicznie doprowadziły do wyrównania. Drużyna z Nowej Huty strzeliła trzeciego gola w ostatnim kwadransie meczu, gospodarze po raz drugi zdołali odrobić stratę, a o niespodziewanym zwycięstwie gości zadecydował dublet Igora Gałka z doliczonego czasu gry.

Komplet wyników 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

GKS Bełchatów 0:1 Cracovia (Kaczor)
Wisła Płock 1:1 Sandecja Nowy Sącz (Kawiecki – Palacz)
Polonia Warszawa 3:5 Hutnik Kraków (Gawarecki, Tłaczała, Słowik – Gałek x2, Halo, Sobczyk, Rogóż)

Tabela:

GRUPA ZACHODNIA:

Zima „dotknęła” głównie południową oraz wschodnią Polskę, więc w grupie zachodniej odbyło się siedem z ośmiu zaplanowanych na ten weekend spotkań. Jedyną potyczkę, którą przełożono z powodu złego stanu boiska, to GKS-u Tychy z Odrą.

Mecz kompletny? Chyba takim mianem trzeba określić starcie Śląska Wrocław z FASE Szczecin. Dziesięć goli, oba zespoły na prowadzeniu, dublet Bartosza Szywały oraz Michała Krygowskiego, rzut karny dla gości w doliczonym czasie gry i czerwona kartka dla Mateusza Cyrka ze Śląska, którą obejrzał po końcowym gwizdku arbitra – zazdrościmy wszystkim obserwatorom tego widowiska!

Ekipa z Dolnego Śląska zremisowała z FASE Szczecin, za to komplet „oczek” zgarnęły m.in. Lech Poznań i Zagłębie Lubin, które mają dwupunktową stratę do lidera. Na kolejnych lokatach znajdują się Górnik Zabrze i Raków Częstochowa, które także cieszyły się z wygranych.

Na zakończenie tegorocznych zmagań GES Academy Poznań pokonało Lechię Gdańsk, a Lechia Zielona Góra przegrała z Pogonią Szczecin.

Lechia Zielona Góra 0:2 Pogoń Szczecin (Drećko, Ragan)
Arka Gdynia 1:2 Zagłębie Lubin (Klockowski – Stachaszewski, Berkowski)
GES Poznań 3:1 Lechia Gdańsk (Bronikowski, Grześkowiak, Stranz – Madej)
Gryf Tczew 1:5 Lech Poznań (? – Zaranek, Majewski, Falkiewicz, Śledziński, Gmur)
Warta Poznań 0:4 Raków Częstochowa (Grabowski, Łożyński, Chruściński, Mazanek)
Zagłębie Sosnowiec 1:4 Górnik Zabrze (Ignatowicz – Leszczyk, Woźniak, Skiba, Adamski)
Śląsk Wrocław 5:5 FASE Szczecin (Szywała x2, Cyrek, Ciućka, Skrzypczyński – Krygowski x2, Pączek, Wiewióra, Chuchnowski)