U-17: Zespoły ze Skandynawii ewidentnie nam leżą

Kadra Rafała Lasockiego zakończyła towarzyski turniej w Hiszpanii zwycięstwem nad Norwegią. „Biało-czerwoni” wygrali 3:0.

Młodzieżowi reprezentanci Polski na Półwyspie Iberyjskim ograli 4:0 Szwecję oraz przegrali 3:4 z Czechami. W sobotę zawodnicy znad Wisły ponownie dobrze weszli w mecz – po pierwszym kwadransie prowadzili 2:0. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Wróblewski, a chwilę później norweskiego golkipera pokonał Michael Izunwanne.

Napastnik Austrii Wiedeń swoją drugą, a trzecią w tym meczu bramkę zdobył na kilka minut przed zmianą stron. Podopieczni trenera Lasockiego ostatecznie zakończyli towarzyskie rozgrywki na 1. miejscu.

Polska 3:0 Norwegia
(Wróblewski, Izunwanne x2)

Skład Polski: Bruno Klimek, Jan Leszczyński (Dawid Mazurek), Kacper Potulski, Wojciech Mońka (Dawid Szwiec), Igor Stankiewicz (Mateusz Szczepaniak), Dominik Sarapata (Mateusz Dziewiatowski), Igor Brzyski, Bartosz Kriegler (Jakub Jaroszuk), Michał Wróblewski (Jakub Adkonis), Kamil Jakóbczyk (Oskar Pietuszewski), Kacper Szulc (Michael Izunwanne)