U-15: Gracze Zagłębia Lubin zapewniają „biało-czerwonym” remis

Kadra Marcina Włodarskiego zremisowała 1:1 z reprezentacją Włoch w pierwszym spotkaniu towarzyskiego dwumeczu. Jedyną bramkę dla „biało-czerwonych” zdobył Kacper Berkowski z Zagłębia Lubin.

To reprezentanci Polski nieznacznie lepiej rozpoczęli wtorkową batalię, chociaż gracze z Półwyspu Apenińskiego również w pierwszych minutach oddali kilka strzałów na bramkę, które jednak nie stanowiły żadnego problemu dla stojącego między słupkami Kuby Bochniarza.

Nie można powiedzieć z czystym sumieniem, żeby przed przerwą któryś zespół wyraźnie dominował nad drugim. Wydarzenie warte zapamiętania z pierwszej połowy? Philip Buchta i uraz, który sprawił, że po kwadransie na placu gry zastąpił go Aleksander Klimkiewicz.

Oba trafienia we wtorkowym starciu zobaczyliśmy po zmianie stron. Bramkarz Zagłębia Lubin był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki na początku drugiej połowy, gdy płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Marcello Fugazolla. Jak na straconego gola zareagowali goście? Błyskawicznie doprowadzili do wyrównania – składną akcję zamknął Kacper Berkowski.

Na wyróżnienie za ten mecz zasłużył m.in. Bochniarz, który w 62. minucie popisał się świetną interwencją, ratując drużynę przed stratą gola. Golkiper „Miedziowych” być może będzie miał okazję ponownie wykazać się w czwartek, gdy odbędzie się rewanż.

Polska 1:1 Włochy
(Berkowski – Fugazolla)

Skład Polski: Kuba Bochniarz, Oskar Krakowiak (Bartosz Okólski), Kacper Cecuła, Adrian Lis-Zieliński, Bartosz Szywała, Philip Buchta (Aleksander Klimkiewicz), Piotr Bartnicki (Mikołaj Opyd), Patryk Prajsnar, Adam Hańćko (Patryk Szuba), Maciej Kucharski, Kacper Berkowski