U-17 kobiet: Pewne zwycięstwo w pierwszym meczu z Austrią

Zespół prowadzony przez trenera Marcina Kasprowicza ograł 3:0 Austrię. Rewanż zaplanowano na piątek.

„Biało-czerwone” w połowie marca powalczą o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy (Polki zmierzą się z: Macedonią Północną, Szkocją oraz Danią), ale zanim to nastąpi, zawodniczki znad Wisły rozegrają towarzyski dwumecz z Austrią.

Reprezentantki Polski we wtorkowym spotkaniu zdobyły trzy bramki. W 21. minucie gola strzeliła Oliwia Związek, a w ostatnim kwadransie gry na listę strzelczyń wpisały się: Kinga Wyrwas oraz Anna Skrzypczyk, które rozpoczęły to starcie na ławce rezerwowych.

Polska 3:0 Austria
(Związek, Wyrwas, Skrzypczyk)

Skład Polek: Hanna Wieczerzak, Magda Piekarska (Zofia Pągowska), Oliwia Łapińska (Emilia Sobierajska), Iga Witkowska (Martyna Bartczak), Zofia Dubel (Anna Krakowiak), Oliwia Zgoda (Małgorzata Rogus), Weronika Araśniewicz, Krystyna Flis (Anna Skrzypczyk), Aleksandra Kuśmierczyk (Julia Szymczyk), Oliwia Związek (Julia Zawal), Anna Gniduła (Kinga Wyrwas)