U-17 kobiet: Polki z kolejnym zwycięstwem przed II rundą el. ME

Podopieczne Marcina Kasprowicza pokonały 1:0 Austrię w rewanżu towarzyskiego dwumeczu. Jedyną bramkę w tym starciu zdobyła w 12. minucie Martyna Bartczak.

To Austriaczki mogły wyjść na prowadzenie w piątkowej batalii i strzelić swojego pierwszego gola w tym dwumeczu (pierwszą potyczkę przegrały 0:3), ale w pierwszych minutach nie wykorzystały rzutu karnego.

Chwilę później do rzutu wolnego podeszła Martyna Bartczak i… zawodniczka Sportisu Bydgoszcz zapewniła „biało-czerwonym” drugie zwycięstwo.

Już za kilkanaście dni Polki czeka walka o awans na mistrzostwa Starego Kontynentu. W II rundzie el. ME zawodniczki znad Wisły zmierzą się z: Danią, Szkocją oraz Macedonią Północną. W turnieju zagrają wyłącznie najlepsze zespoły z każdej z siedmiu grup.

Polska 1:0 Austria
(Bartczak)

Skład Polek: Julia Woźniak, Emilia Sobierajska, Kinga Wyrwas, Anna Skrzypczak, Martyna Bartczak, Zofia Pągowska, Anna Krakowiak, Małgorzata Rogus, Krystyna Flis, Weronika Araśniewicz, Oliwia Związek