UYL: Dwóch Polaków gra dalej, AZ Alkmaar nie obroni tytułu

Młodzieżowa Liga Mistrzów wchodzi w decydującą fazę. We wtorek i środę poznaliśmy ośmiu ćwierćfinalistów tych rozgrywek.

AZ Alkmaar nie obroni tytułu z zeszłego roku. Drużyna z Holandii, która w minionym sezonie w decydującym starciu rozgromiła Hajduka Split, tym razem odpadła w 1/8 finału z FC Porto (1:1 w regulaminowym czasie gry). Holendrzy stracili bramkę na 1:1 w 93. minucie meczu, a chwilę później przegrali w serii rzutów karnych.

W ten sam sposób z Młodzieżową Ligą Mistrzów pożegnały się: MŠK Žilina, RC Lens oraz Sporting Braga. Klub z Portugalii musiał uznać wyższość AC Milanu, w którego barwach gra Dariusz Stalmach. Młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w tym spotkaniu, ale pod koniec pierwszej połowy – prawdopodobnie z powodu kontuzji – opuścił murawę.

W UEFA Youth League mamy dwóch „biało-czerwonych” – Stalmacha oraz Marcela Kalembę, którego 1. FSV Mainz sprawiło kolejną sensację! Zespół z Moguncji w 1/16 finału wyeliminował FC Barcelonę, a teraz okazał się lepszy od Manchesteru City (2:1).

Real Madryt i FC Porto – w ćwierćfinałach zobaczymy tylko dwóch byłych triumfatorów tych rozgrywek. Na 1/8 finału z Młodzieżową Ligą Mistrzów pożegnał się RB Salzburg (zwycięzca UEFA Youth League w sezonie 2016/17), który przegrał 0:1 z FC Nantes, a więc pogromcą… Lecha Poznań.