U-17 kobiet: Jeden mecz od awansu na mistrzostwa Europy!

Reprezentantki Polski są w świetnej sytuacji przed trzecim meczem II rundy el. ME U-17 kobiet. „Biało-czerwone” w sobotę rozgromiły w Plewiskach 5:1 Szkocję.

Kadra Marcina Kasprowicza rozpoczęła fazę Elite Round od bardzo efektywnego zwycięstwa 9:0 z Macedonią Północną. Chociaż w drugim spotkaniu Polkom było nieco trudniej o wygraną, to i tak absolutnie zasłużenie zgarnęły komplet punktów.

Piłkarki znad Wisły w sobotę po raz pierwszy wpisały się na listę strzelczyń w 21. minucie starcia ze Szkocją, gdy Oliwia Łapińska oddała strzał z dystansu i piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

Chwilę później zawodniczka AP Orlen Gdańsk cieszyła się z drugiego trafienia – tym razem zdobytego po rzucie rożnym. W ten sam sposób gola strzeliły Szkotki, a konkretnie Phoebe Murray, która wykorzystała błąd Julii Woźniak.

Jednakże ostatecznie Polki schodziły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, gdyż w doliczonym czasie gry najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazła się Wiktoria Araśniewicz, która skierowała futbolówkę do siatki.

Występująca na co dzień w Diamentach Warszawa Araśniewicz w tym spotkaniu zapisała na swoim koncie również fenomenalną asystę drugiego stopnia, gdy dograła do Mai Zielińskiej, a ta wystawiła piłkę na pustą bramkę do Oliwii Związek. 16-latka cieszyła się w sobotniej potyczce z dubletu, bo to właśnie ona zdobyła piątą bramkę dla zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Kasprowicza.

Z uwagi na fakt, że Szkotki pokonały 1:0 Danię, natomiast Dunki ograły 3:0 Macedonię Północną, we wtorkowym starciu z ekipą ze Skandynawii reprezentantkom Polski wystarczy zaledwie remis do awansu na EURO U-17 kobiet w Szwecji!

Polska 5:1 Szkocja
(Łapińska x2, Związek x2, Araśniewicz – Murray)

Skład Polek: Julia Woźniak, Magda Piekarska, Oliwia Łapińska, Iga Witkowska, Maja Zielińska (Anna Skrzypczyk), Julia Ostrowska (Kinga Wyrwas), Weronika Araśniewicz, Zuzanna Witek (Anna Krakowiak), Krystyna Flis, Lena Marczak, Oliwia Związek (Anne Gniduła)