Centralny Raport: Warta odrabia straty do Lecha, Legia z kolejną porażką

Mamy kolejną zmianę na podium. Górnik Zabrze wygrał 2:0 z Pogonią Szczecin i tym samym zepchnął na czwartą lokatę Legię Warszawa, która wypadła z pierwszej trójki po raz pierwszy od… października!

Jeśli weźmiemy pod uwagę również poprzednią rundę, porażka „Legionistów” z Widzewem Łódź była ich czwartą z rzędu. Zespół prowadzony przez Filipa Raczkowskiego od 20. minuty musiał radzić sobie w dziesiątkę i jak może na własnym boisku udałoby im się zgarnąć trzy punkty (tylko 1 z 10 wygranych na wyjeździe), tak „w gości” radzą sobie zdecydowanie gorzej – nawet z kompletem piłkarzy na boisku.

Trafienie Dawida Gruszeckiego z rzutu karnego zadecydowało o skromnym zwycięstwie Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, który rundę wiosenną rozpoczął od trzech porażek. Pierwszego kompletu punktów doczekała się za to Odra, która przed tygodniem została rozgromiona przez Polonię Warszawa, za to w sobotę zdołała pokonać Arkę Gdynia.

Lech Poznań zremisował bezbramkowo we Wronkach z Polonią. Stratę „oczek” drużyny prowadzonej przez Bartosza Bochińskiego wykorzystała Warta, która po szalonym meczu ograła Cracovię. Szalonym, bo zdołała zdobyć dwie bramki grając w dziewiątkę i w ten sposób zminimalizować do siedmiu punktów swoją stratę do lidera rozgrywek.

Co działo się w starciu Wisły Kraków z Koroną Kielce? W pierwszym kwadransie gry na prowadzenie wyszła Wisła, ale Korona w 22. minucie doprowadziła do wyrównania. „Biała Gwiazda” błyskawicznie strzeliła na 2:1, to w zamian „Złocisto-Krwiści” odpowiedzieli dwoma trafieniami i na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. Na początku drugiej połowy spotkania wyrównał Karol Dziedzic (18-latek przeniósł się zimą do Wisły Kraków z II-ligowej Garbarni), natomiast chwilę przed upływem godziny gry drużyna Andrzeja Paszkiewicza po raz drugi objęła prowadzenie w tym meczu.

Ale żeby nie brakowało emocji i zwrotów akcji, ostatecznie Radosław Wójcicki strzelił czwartego gola oraz zapewnił gospodarzom – grającym przez całą drugą połowę w osłabieniu – cenny punkt.

Komplet wyników 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Lech Poznań 0:0 Polonia Warszawa
Raków Częstochowa 0:1 Zagłębie Lubin (Gruszecki)
Górnik Zabrze 2:0 Pogoń Szczecin (Sarapata, Strączek)
Odra Opole 2:1 Arka Gdynia (Zawada, Sanecki – Marek)
Cracovia 2:3 Warta Poznań (Bzdyl, Doba – Tonder x2, Rola)
Sandecja Nowy Sącz 1:1 Jagiellonia Białystok (Nowak – Drygiel)
Wisła Kraków 4:4 Korona Kielce (Dziedzic x2, Jania, Wójcicki – Toboła, Czepielik, Kotulak, Bąk)
Widzew Łódź 4:3 Legia Warszawa (Radomski x2, Grzejszczak, Cybulski – Kosiorek x2, Skrobała)

Tabela:

Pełen terminarz 20. kolejki CLJ U-19:

Arka Gdynia – Lech Poznań (22 marca, godz. 11:00)
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź (23 marca, godz. 12:00)
Legia Warszawa – Sandecja Nowy Sącz (23 marca, godz. 12:00)
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (23 marca, godz. 12:00)
Zagłębie Lubin – Odra Opole (23 marca, godz. 12:00)
Polonia Warszawa – Cracovia (23 marca, godz. 12:00)
Korona Kielce – Raków Częstochowa (23 marca, godz. 13:30)
Warta Poznań – Górnik Zabrze (10 kwietnia, godz. 12:00)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

GRUPA WSCHODNIA:

Legia Warszawa znów na samodzielnym prowadzeniu. „Legioniści” ograli Stal Rzeszów i odskoczyli na dwa „oczka” AKS-owi SMS Łódź, który zremisował u siebie z Wisłą Płock. Stratę do AKS-u zmniejszyła m.in. Cracovia, pokonując w Rącznej KKP Koronę.

Jak mają się sprawy po przeciwległej stronie tabeli? GKS Bełchatów przegrał 1:3 z Igloopolem Dębica, chociaż do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry utrzymywał się wynik 1:1, Motor Lublin musiał uznać wyższość Polonii Warszawa, KKP Korona poległa z Cracovią, natomiast druga ekipa z Kielc zremisowała na wyjeździe z Hutnikiem.

Komplet wyników 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Escola Varsovia 4:1 Sandecja Nowy Sącz (?- Kosiński)
Cracovia 3:0 KKP Korona Kielce (Królak, Polak, Łętek)
Legia Warszawa 3:0 Stal Rzeszów (Kovačik, Koterba, Przybyłko)
Wisła Kraków 2:1 Jagiellonia Białystok (Molenda, Lis – Bodziony)
Motor Lublin 0:3 Polonia Warszawa (Khan, Tłaczała, Nadstawny)
GKS Bełchatów 1:3 Igloopol Dębica (? – Romanowski, Hołda, Piskadło)
AKS SMS Łódź 2:2 Wisła Płock (Bogusz, Zieliński <s> – Leśniewski, Lejman)
Hutnik Kraków 3:3 Korona Kielce (Rogóż, Stodulski, Gałek – Nowak, Jaskot, Kuzera)

Tabela:

Pełen terminarz 21. kolejki CLJ U-17:

Sandecja Nowy Sącz – Legia Warszawa (22 marca, godz. 12:00)
KKP Korona Kielce – GKS Bełchatów (23 marca, godz. 12:15)
Wisła Płock – Wisła Kraków (23 marca, godz. 13:30)
Jagiellonia Białystok – Hutnik Kraków (23 marca, godz. 15:00)
Stal Rzeszów – AKS SMS Łódź (23 marca, godz. 15:15)
Korona Kielce – Cracovia (24 marca, godz. 13:30)
Igloopol Dębica – Polonia Warszawa (24 marca, godz. 15:00)
Escola Varsovia – Motor Lublin (24 marca, godz. 15:45)

GRUPA ZACHODNIA:

Zagłębie Lubin, Arka Gdynia oraz FASE Szczecin – beniaminek z Zielonej Góry odniósł właśnie trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i awansował na ósmą pozycję w tabeli grupy zachodniej.

Jedyną drużyną ze ścisłej czołówki, która nie cieszyła się w weekend z wygranej, był Lech, który zremisował 3:3 z GES Sport Academy w derbach Poznania, mimo że miał… trzybramkową przewagę! „To dla nas ogromna nauka, bo w przerwie dużo rozmawialiśmy o tym, by w dalszym ciągu nadawać ton wydarzeniom. Niestety, słowa nie przełożyły się na czyny, a ten remis trzeba z perspektywy całego spotkania oceniać w kategoriach wyniku sprawiedliwego” – powiedział w rozmowie z klubową stroną Karol Bartkowiak, szkoleniowiec wicelidera.

Pogoń Szczecin 0:1 GKS Tychy (Matyśkiewicz)
Warta Poznań 0:2 Górnik Zabrze (Woźniak x2)
Odra Opole 0:2 Śląsk Wrocław (Gerstenstein x2)
Arka Gdynia 0:2 Zagłębie Sosnowiec (Górkiewicz, Blecharczyk)
Zagłębie Lubin 5:0 Gryf Tczew (Ligocki x2, Nowak, Berkowski, Cywiński)
Raków Częstochowa 4:0 Lechia Zielona Góra (Bachula, Łożyński, Bród, Kryst)
FASE Szczecin 2:3 Lechia Zielona Góra (Pączek, Górecki <s> – Majchrzak x2, Łagoda)
Lech Poznań 3:3 GES Poznań (Delikat, Śledziński, Szymczak – Wilk, Chałupniczak, Konieczny)