U-17 kobiet: Polki awansowały na mistrzostwa Europy!

„Biało-czerwone” wygrały we wtorek w Plewiskach 3:0 z Danią i z kompletem punktów awansowały na EURO U-17 kobiet!

„Czekają nas trzy bardzo wymagające spotkania. Jeśli zasłużymy na to, żeby wygrać wszystkie mecze, to my te mecze wygramy i awansujemy do finałów mistrzostw Europy drugi raz z rzędu, co nigdy nie udało się żadnej polskiej reprezentacji kobiecej. To będzie trudne zadanie, ale możliwe do wykonania” – mówił nam przed II rundą el. ME U-17 Marcin Kasprowicz.

Zadanie w postaci wygrania trzech meczów wcale nie okazało się takie trudne – reprezentantki Polski najpierw rozgromiły 9:0 Macedonię Północną, następnie nie dały większych szans Szkotkom (5:1), za to dziś okazały się lepsze od Dunek.

We wtorkowej batalii pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Oliwia Związek, która na dziesięć minut przed zmianą stron zdołała wepchnąć na wślizgu futbolówkę do siatki. Podopieczne Marcina Kasprowicza w 60. minucie zdobyły drugą bramkę, ale nie została ona uznana – w odróżnieniu od trafień Julii Ostrowskiej oraz Małgorzaty Rogus, które w ostatnim kwadransie przypieczętowały drugi z rzędu awans Polski na mistrzostwa Europy do lat 17 kobiet.

17 strzelonych goli, 1 stracony i komplet zwycięstw – to był świetny turniej eliminacyjny w wykonaniu naszych zawodniczek!

Na mistrzostwach, które zostaną rozegrane w maju w Szwecji, zagra tylko osiem reprezentacji. Losowanie grup odbędzie się 26 marca.

Polska 3:0 Dania
(Związek, Ostrowska, Rogus)

Skład Polek: Julia Woźniak, Oliwia Łapińska, Magda Piekarska (Zofia Pągowska), Iga Witkowska, Krystyna Flis, Maja Zielińska, Zuzanna Witek (Małgorzata Rogus), Weronika Araśniewicz, Lena Marczak (Anna Krakowiak), Oliwia Związek (Julia Ostrowska), Kinga Wyrwas