U-19 kobiet: Koniec marzeń o awansie na EURO? Chyba tak…

Reprezentantki Polski przegrały 0:3 z Holandią, co oznacza, że niemal na pewno nie zagrają na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Kadra Katarzyny Barlewicz rozpoczęła fazę Elite Round od zwycięstwa 1:0 z Finlandią. Jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobyła Julia Piętakiewicz. Zdecydowanie lepiej w drugą rundę el. ME U-19 kobiet weszły Holenderki, które na „dzień dobry” rozgromiły 10:0 Bośnię i Hercegowinę.

Zawodniczki z Beneluksu w sobotę dwukrotnie trafiły do siatki przed przerwą – w obu przypadkach na listę strzelczyń wpisała się Bo Van Egmond. Chociaż mamy wątpliwości, czy pierwszego konta nie należałoby zapisać na konto Mai Kuleczki, która chyba jako ostatnio dotknęła futbolówkę, zanim to przekroczyła linię bramkową.

Jeśli uznać jej pierwszą bramkę, Van Egmond była także autorką drugiej. Niepilnowana w polu karnym na kilka minut przed zmianą stron podwyższyła wynik meczu na 2:0.

W drugiej połowie „biało-czerwone” dobiła Danique Tolhoek. Chociaż Polki nie straciły matematycznych szans na awans na EURO U-19 kobiet, to w trzeciej serii gier musiałby się wydarzyć prawdziwy kataklizm, żeby wygrały swoją grupę i awansowały dalej.

Polska 0:3 Holandia
(Van Egmond x2, Tolhoek)

Skład Polek: Kinga Seweryn, Julia Jędrzejewska, Oliwia Bałdyga, Maja Kuleczka, Oliwia Szewczyk, Jagoda Cyraniak, Emilia Szymczak (Zuzanna Grzywińska), Martyna Gąsiorek (Nicole Jendrzejczyk), Paulina Piksa, Julia Piętakiewicz (Anna Bogucka), Magdalena Półrolniczak (Julia Gutowska)