U-19 kobiet: Efektowny koniec turnieju eliminacyjnego

„Biało-czerwone” rozgromiły 6:0 Bośnię i Hercegowinę. Mimo wysokiego zwycięstwa Polki nie zagrają na tegorocznym EURO U-19 kobiet, które odbędzie się w lipcu na Litwie.

Zespół prowadzony przez Katarzynę Barlewicz do wtorkowego starcia podchodził po wygranej 1:0 z Finlandią i porażce 0:4 z Holandią. Trzeci mecz fazy grupowej nie miał znaczenia w kontekście awansu na mistrzostwa Starego Kontynentu, bo pewne gry na turnieju finałowym i tak były zawodniczki z Beneluksu.

Reprezentantki Polski dobrze weszły w pożegnalną potyczkę, bo już w 2. minucie zdobyły bramkę, lecz ta – z uwagi na spalonego – nie została uznana. Piłkarki znad Wisły nie zdemotywowały się i na przerwę schodziły ostatecznie z trzybramkowym prowadzeniem.

W 18. minucie fenomenalnym trafieniem z rzutu wolnego popisała się Paulina Piksa, po pół godziny gry na listę strzelczyń wpisała się Julia Gutowska, a tuż przed zmianą stron bośniacką bramkarkę pokonała Julia Piętakiewicz.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando naszych zawodniczek, natomiast na kolejne bramki musieliśmy poczekać do ostatniego kwadransa meczu. Wówczas wynik podwyższyły Wiktoria Kuprowska oraz Julia Gutowska i Paulina Piksa, dla których były to drugie trafienia we wtorkowej batalii.

W tym roku „biało-czerwonym” nie udało się awansować na mistrzostwa Europy, aczkolwiek… na pewno zagrają na następnych, gdyż to właśnie w Polsce w 2025 roku odbędą się ME U-19 kobiet.

Polska 6:0 Bośnia i Hercegowina
(Piksa x2, Gutowska x2, Piętakiewicz, Kuprowska)

Skład Polek: Kinga Seweryn, Oliwia Bałdyga, Maja Kuleczka (Dominika Szkwarek), Jagoda Cyraniak (Wiktoria Kuprowska), Oliwia Szewczyk, Martyna Gąsiorek (Paulina Guzik), Magdalena Półrolniczak (Gabriela Lewicka), Julia Jędrzejewska, Paulina Piksa, Julia Piętakiewicz (Aleksandra Bogucka), Julia Gutowska