Zmiana w przepisach ogólnopolskiego Turnieju Gry 1×1

Polski Związek Piłki Nożnej dokonał zmiany w przepisach ogólnopolskiego Turnieju Gry 1×1. Od tej edycji uczestnikom rozgrywek zabrania się „murowania” własnej bramki.

W drugiej edycji Turnieju Gry 1×1 wezmą udział chłopcy i dziewczęta z łącznie czternastu województw (względem zeszłego roku dołączyło woj. podlaskie), którzy żeby dostać się do finałów ogólnopolskich, muszą wcześniej okazać się najlepsi: w swoich klubach, na szczeblu regionalnym oraz wojewódzkim.

W tym roku w rozgrywkach biorą udział dzieci z roczników 2013-2016. Zawodnicy i zawodniczki z kategorii U8-U9 kończą rywalizację na etapie wojewódzkim. Kluby chcące wziąć udział w tych rozgrywkach, mają czas do 15 maja na wypełnienie formularzu zgłoszeniowego.

Związek nie zdecydował się na dokonanie zmian w wymiarach boiskach (9×18 metrów), ale dokonał jego podziału na trzy 6-metrowych tercji. – W nowej edycji zawodnik broniący nie będzie mógł czekać na rywala pod swoją bramką, tylko będzie musiał stać minimum w tercji środkowej z możliwością wejścia we własną tercję obronną dopiero w momencie rozpoczęcia bezpośrednio pojedynku 1×1″ – napisano na profilu „Łączy nas trening” na Facebooku.

W przypadku zbyt szybkiego wejścia zawodnika bądź zawodniczki do tercji obronnej, sędzia za pierwszym razem będzie dyktował rzut wolny pośredni, a za każdym kolejnym – rzut karny na pustą bramkę z połowy boiska. – Ta zmiana ma na celu ograniczenie czekania na rozwój wydarzeń i „murowania” własnej bramki oraz wymuszenie na uczestnikach pojedynków gry proaktywnej z inicjatywą, co jest jednym z głównych celów naszego turnieju – czytamy dalej.