U-16: Niedawno grał dla Anglii, we wtorek strzelał dla Polski

Kadra Polski U-16 zremisowała 2:2 z Danią w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju, który jest rozgrywany w Rumunii.

Zespół prowadzony przez Dariusza Gęsiora lepiej rozpoczął wtorkową potyczkę, ponieważ w 16. minucie – trafieniem z rzutu karnego – naszą drużynę na prowadzenie wyprowadził Igor Tyjon.

Chociaż Duńczycy zdołali odpowiedzieć na kilka minut przed przerwą, to tuż po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się napastnik Blackburn Rovers, który w lutym wziął w zgrupowaniu… reprezentacji Anglii do lat 16.

Zawodnicy znad Wisły dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w tym starciu, ale koniec końców ostatnie słowo należało do piłkarzy ze Skandynawii, a konkretnie do Lucasa Bryde’a, który w 60. minucie strzelił gola na 2:2.

Polacy swój drugi mecz rozegrają w czwartek, gdy zmierzą się z gospodarzem tych towarzyskich zmagań.

Polska 2:2 Dania
(Tyjon x2 – Steffensen, Bryde)

Skład Polski: Jakub Zieliński, Mateusz Cegliński, Marcel Ślusar, Jakub Falkiewicz, Igor Tyjon, Sammy Dudek, Filip Skorb, Pascal Mozie, Franciszek Rzeszutek, Filip Karmelita, Krystian Rostek