Centralny Raport: Derby Warszawy na remis, Lech przegrał z Górnikiem

Legia „tylko” zremisowała w weekend w derbach Warszawy z Polonią, która nie potrafi wygrać od czterech spotkań, a i tak zdobyła więcej punktów niż Lech Poznań, który musiał uznać wyższość zabrzan.

W Legia Training Center w Książenicach „Czarnym Koszulom” nie udało się przerwać swojej serii meczów bez zwycięstwa, lecz remisując 2:2 z Legią, Polonia przerwała serię… zwycięstw aktualnego lidera rozgrywek, który wygrał ostatnie sześć potyczek.

„Lechici” swój mecz z Górnikiem Zabrze rozegrali w miniony czwartek. Podopieczni Bartosza Bochińskiego od 66. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, lecz bramka autorstwa Jakuba Oleksiewicza z 88. minuty sprawiła, że to klub ze Śląska miał bardziej udaną majówkę.

Górnik, Warta i Zagłębie – o mistrzostwo Polski walczą ze sobą Legia Warszawa oraz Lech Poznań, natomiast walka o trzecią lokatę na podium powinna rozstrzygnąć się między wymienionymi zespołami, spośród których każdy świętował w 26. kolejce wygraną.

Z kompletu „oczek” cieszyli się także m.in. zawodnicy z Opola. Odra prowadziła 2:0 i 3:2 z Widzewem Łódź, który dwukrotnie doprowadził do wyrównania, aczkolwiek ostatecznie zwycięstwo drużynie z woj. opolskiego zapewnili w końcówce Tomasz Marciniak i Szymon Szkliński.

Aktualnie Odra ma dwa punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Koroną, trzy nad Wisłą, siedem nad Widzewem oraz dziesięć nad Sandecją, która w przyszłym tygodniu może stracić szansę na utrzymanie się na szczeblu centralnym na kolejny sezon.

Komplet wyników 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19:

Pogoń Szczecin 1:0 Cracovia (Siniawski)
Górnik Zabrze 1:0 Lech Poznań (Oleksiewicz)
Jagiellonia Białystok 2:1 Arka Gdynia (Kononow x2 – Jurkiewicz)
Legia Warszawa 2:2 Polonia Warszawa (Szczepaniak, Karolak – Kosmalski, Łącki)
Warta Poznań 4:1 Wisła Kraków (Tonder x2, Dolata, Smuniewski – Woyna-Orlewicz)
Sandecja Nowy Sącz 0:4 Raków Częstochowa (Szczepaniak x2, Uchroński, Łukasiewicz)
Korona Kielce 3:5 Zagłębie Lubin (Pokora, Kowalski, Polaszenko – Rogowski x3, Rokita, Wandachowicz)
Widzew Łódź 3:5 Odra Opole (Andrzejkiewicz x2, Welter – Zawada, Buniak, Krysiak, Marciniak, Szkliński)

Tabela:

Pełny terminarz 27. kolejki CLJ U-19:

Korona Kielce – Warta Poznań (11 maja, godz. 11:30)
Polonia Warszawa – Pogoń Szczecin (11 maja, godz. 12:00)
Lech Poznań – Widzew Łódź (11 maja, godz. 12:00)
Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz (11 maja, godz. 16:00)
Cracovia – Górnik Zabrze (11 maja, godz. 17:00)
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok (12 maja, godz. 11:00)
Raków Częstochowa – Wisła Kraków (12 maja, godz. 12:00)
Arka Gdynia – Legia Warszawa (12 maja, godz. 17:30)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

GRUPA WSCHODNIA:

Legia Warszawa może osiągnąć fenomenalny wynik. Jeżeli „Legioniści” ograją 18 maja Polonię Warszawa, zakończą ligę z… kompletem zwycięstw na własnym boisku! Zespół prowadzony przez Dariusza Rolaka w sobotę okazał się lepszy w Książenicach od Cracovii.

Przeszkodzić Legii może m.in. Błażej Tłaczała, który dopiero co skompletował hat-tricka w starciu z Sandecją Nowy Sącz i tym samym przekroczył granicę 20 zdobytych bramek. Na coraz bardziej realny wygląda scenariusz, w którym nowosądeczanie zostaną w przyszłym roku z zaledwie jedną drużyną (U-15) w CLJ-kach.

Poza 10. Wisłą Płock, która wygrała 1:0 z KKP Koroną, wszystkie kluby zajmujące lokaty od 9. w dół zanotowały w ostatnich dniach porażkę.

Komplet wyników 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17:

Wisła Płock 1:0 KKP Korona Kielce (Sowa)
Sandecja Nowy Sącz 0:4 Polonia Warszawa (Tłaczała x3, Nowak)
AKS SMS Łódź 2:0 Hutnik Kraków (Stefańczyk, Rzemyszkiewicz)
Stal Rzeszów 3:1 Igloopol Dębica (Serwiński x2, Kaczówka – Kurek)
Legia Warszawa 3:1 Cracovia (Leszczyński, Lauryn, Przybyłko – Kaczor)
Jagiellonia Białystok 4:1 Korona Kielce (Szmigiel x3, Kosmalski – Nasternak)
Wisła Kraków 3:2 Motor Lublin (Czubernat, Kawała, Staniów – Ziętek, Borys)
Escola Varsovia 4:2 GKS Bełchatów (Peret, Czerniatowicz, Filipkowski, Florczak – Albert, Jasiczek)

Tabela:

Pełny terminarz 28. kolejki CLJ U-17:

KKP Korona Kielce – Stal Rzeszów (11 maja, godz. 12:10)
Motor Lublin – Jagiellonia Białystok (11 maja, godz. 13:30)
Polonia Warszawa – Escola Varsovia (11 maja, godz. 15:00)
GKS Bełchatów – Legia Warszawa (12 maja, godz. 12:00)
Cracovia – AKS SMS Łódź (12 maja, godz. 12:00)
Hutnik Kraków – Wisła Kraków (12 maja, godz. 12:00)
Korona Kielce – Wisła Płock (12 maja, godz. 14:30)
Igloopol Dębica – Sandecja Nowy Sącz (12 maja, godz. 17:00)

GRUPA ZACHODNIA:

Albo my rozgromimy ich (wariant pozytywny), albo oni nas (wariant mniej pozytywny) – chyba z takiego założenia wychodzą w Pogoni Szczecin.

Tak wyglądają ostatnie rezultaty Pogoni:

• 0:7 z Rakowem Częstochowa
  • 8:2 z Odrą Opole
  • 0:7 z Lechem Poznań

Zgodnie z tą serią, „Portowcy” w 28. kolejce powinni rozgromić drużynę z Zabrza, która równo tydzień temu zremisowała 1:1 z FASE Szczecin. Stratę punktów „Górników” wykorzystał wrocławski Śląsk, który pokonał 4:2 Zagłębie Sosnowiec.

Nie tylko Lech Poznań cieszył się w minionej serii gier z wysokiej wygranej. Sześć i więcej bramek zdobyli także zawodnicy Zagłębia Lubin i GES-u Poznań.

GES Poznań 7:2 Gryf Tczew (? – ?)
Warta Poznań 1:0 GKS Tychy (Smoczyński)
Lechia Gdańsk 4:2 Lechia Zielona Góra (? – ?)
Górnik Zabrze 1:1 FASE Szczecin (Szwiec – Pączek)
Raków Częstochowa 4:0 Arka Gdynia (Grabowski x2, Mordaka, Pluta)
Odra Opole 0:6 Zagłębie Lubin (Cywiński x4, Nowogoński, Berkowski)
Lech Poznań 7:0 Pogoń Szczecin (Delikat x3, Modrak, Szymczak, Zaranek, Śledziński)
Śląsk Wrocław 4:2 Zagłębie Sosnowiec (Szywała x2, Ciućka, Wróblewski – Orczyk, Oszek)