U-15 kobiet: Polki odrobiły stratę i pokonały Portugalię

Kadra Pauliny Kawalec wygrała we wtorek 3:1 w towarzyskim meczu z Portugalią. „Biało-czerwone” schodziły na przerwę, przegrywając, ale w drugiej połowie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Reprezentantki Polski w pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Półwyspie Iberyjskim przegrały 0:1 z Hiszpanią. Zawodniczki znad Wisły przed wyższą porażką uchroniła Hanna Buchta, która bardzo dobrze spisywała się między słupkami.

We wczorajszym meczu do bramki wskoczyła za to Dominika Lemańczyk, która tylko raz była zmuszona wyciągać futbolówkę z własnej siatki – w 20. minucie pokonała ją Matilda Wadewitz.

Podopieczne Pauliny Kawalec wzięły się za odrabianie strat po zmianie stron. W 68. minucie na listę strzelczyń wpisała się Amelia Guzenda, kilka minut później do bramki trafiła Sandra Piotrowska, natomiast wynik tego towarzyskiego starcia ustaliła Blanka Zając.

Polska 3:1 Portugalia
(Guzenda, Piotrowska, Zając – Wadewitz)

Skład Polek: Dominika Lemańczyk, Michalina Wiśniewska, Karolina Półtorak, Liwia Prochwicz, Julia Szymczyk (Helena Zarzycka), Marta Kwiatkowska (Michalina Wiśniewska), Nicola Gałuszka (Zofia Burzan), Oliwia Sanetas (Natalia Skrok), Sandra Piotrowska (Marta Wochnik), Blanka Zając (Antonina Prószyńska), Aleksandra Szoliba (Amelia Guzenda)