U-16: Pewne zwycięstwo z Walią

Kadra Dariusza Gęsiora rozpoczęła turniej UEFA Development Cup w Polsce od zwycięstwa. „Biało-czerwoni” wygrali 3:0 z Walią.

Reprezentanci Polski do lat 16 zadali dwa ciosy przed przerwą (w 26. i 28. minucie poniedziałkowego spotkania), natomiast trzecią bramkę zdobył w 69. minucie Karol Delikat z Lecha Poznań.

Zawodnicy znad Wisły ponownie wybiegną na boisko w środę, gdy zmierzą się z reprezentacją Turcji, która na inaugurację tych rozgrywek pokonała w serii rzutów karnych kadrę Czech.

Polska 3:0 Walia
(Siniawski, Scorb, Delikat)

Skład Polski: Hubert Charuży, Jakub Falkiewicz (Bartosz Pinkowski), Mateusz Cegliński, Marcel Ślusar, Filip Karmelita (Gracjan Czapniewski), Maciej Ruszkiewicz (Adam Ciućka), Franciszek Rzeszutek (Karol Oberszt-Golak), Karol Delikat (Jędrzej Hanuszczak), Krystian Rostek (Antoni Uchroński), Olivier Siniawski (Mateusz Leniart), Filip Scorb (Bartosz Bugała,  Mikołaj Czerniatowicz)