U-16: Rocznik 2008 wygrał UEFA Development Cup!

Mikołaj Czerniatowicz miał realny udział przy wszystkich bramkach „biało-czerwonych” w starciu z Czechami w ramach UEFA Development Cup. Polacy z kompletem zwycięstw wygrali ten turniej.

Piłkarz występujący na co dzień w Escoli Varsovia może na długo zapamiętać sobotnią potyczkę. Gdy w 60. minucie schodził z boiska (na placu gry zastąpił go Filip Scorb), mógł pochwalić się: dwoma trafieniami, asystą oraz asystą drugiego stopnia.

Tę ostatnią zanotował przy bramce na 1:0 dla Polski. To właśnie on rozpoczął kontrę, zagrał do Oliwiera Siniawskiego, który świetnie zastawił się ciałem i wystawił futbolówkę Karolowi Delikatowi, a ten trafił do siatki.

Na 2:0 strzelił już sam Czerniatowicz, który popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. Kilka minut później, a konkretnie w 32. minucie spotkania, nasi południowi sąsiedzi zdobyli pierwszą z trzech bramek w tym meczu.

Końcówka pierwszej połowy należała do kadry Dariusza Gęsiora. Swoją drugą bramkę zdobył Delikat, natomiast przy obu trafieniach to koledzy wypracowali mu sytuację – najpierw Siniawski, a później Czerniatowicz, który tuż przed przerwą wpakował futbolówkę głową do pustej bramki.

Do pustej, ponieważ czeski golkiper się z nią minął.

Po zmianie stron reprezentanci Czech strzelili drugiego (w 71. minucie Adam Novák) oraz trzeciego gola (w 87. Daniel Klíma), lecz ostatecznie to „biało-czerwoni” świętowali na obiekcie w Kętrzynie zwycięstwo w tym meczu, a także w całym UEFA Development Cup.

Polska 4:3 Czechy
(Delikat x2, Czerniatowicz x2 – Střeska, Novák, Klíma)

Skład Polski: Hubert Charuży, Bartosz Pinkowski, Mateusz Cegliński (Jakub Falkiewicz), Marcel Ślusar (Mateusz Lauryn) – Filip Karmelita (Adam Ciućka), Karol Delikat (Maciej Ruszkiewicz), Mateusz Leniart (Franciszek Rzeszutek), Jędrzej Hanuszczak (Karol Oberszt-Golak), Krystian Rostek (Gracjan Czapniewski) – Olivier Siniawski, Mikołaj Czerniatowicz (Filip Scorb)