CLJ U-17: Śląsk strzelił więcej goli, ale to Legia jest bliżej mistrzostwa

Legia Warszawa wykonała krok w stronę kolejnego mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych. Zespół prowadzony przez Dariusza Rolaka pokonał w sobotę 3:2 drużynę Śląska Wrocław w pierwszym starciu finałowego dwumeczu.

Z racji, że „Legioniści” okazali się najlepsi w grupie wschodniej, natomiast ekipa z Dolnego Śląska wygrała grupę zachodnią, oba zespoły awansowały do finału mistrzostw Polski do lat 17, który odbywa się w formie dwumeczu.

Zespół ze stolicy objął prowadzenie w 18. minucie meczu. Chociaż Stanisław Gieroba nie wykorzystał rzutu karnego (zatrzymał go Hubert Charuży), to zaledwie kilkanaście sekund później pechową, samobójczą bramkę zdobył Michał Wróblewski.

Ozdobą tego spotkania było cudowne trafienie z rzutu wolnego na 1:1 autorstwa Oskara Gerstensteina. Co więcej, drużyna Sebastiana Mordala w drugiej połowie wyszła na prowadzenie (na listę strzelców wpisał się Igor Maliszewski), lecz ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni.

W 72. minucie gola strzelił Stanisław Gieroba, natomiast w doliczonym czasie gry „jedenastkę” wykorzystał jego kolega z zespołu oraz młodzieżowej kadry Polski – Jakub Adkonis. Tym razem bramkarz wrocławian nie wyczuł intencji strzelca.

Rewanż odbędzie się 12 czerwca o godz. 16:00 na boisku w Urszulinie.

Śląsk Wrocław 2:3 Legia Warszawa
(Gerstenstein, Maliszewski – Gieroba, Adkonis, Wróblewski <s>)