ME U-17 kobiet: Spory niedosyt, bo z Angielkami można było nawet wygrać…

Reprezentantki Polski do lat 17 przegrały 1:2 z Anglią w pierwszym spotkaniu mistrzostw Starego Kontynentu. Podopieczne Marcina Kasprowicza mogą odczuwać spory niedosyt, bo można było nawet ten mecz wygrać…

„Biało-czerwone” bardzo źle weszły w niedzielne starcie, bo już po kilku minutach przegrywały 0:1, a na listę strzelczyń wpisała się Michele Agyemang, która w środę miała okazję… wejść na boisko w półfinale Ligi Mistrzyń. Zawodniczka Arsenalu w 22. minucie zdobyła drugą bramkę, wykorzystując ogromny błąd Sandry Urbańczyk, która po prostu minęła się z piłką.

Piłkarki znad Wisły próbowały atakować bramkę Angielek, lecz brakowało im skuteczności. Niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy bardzo dobrze zachowała się Weronika Araśniewicz, która umiejętnie zastawiła się w  polu karnym przeciwniczek, arbiter spotkania wskazała na linię 11. metra, a Mari Ward przedwcześnie udała się do szatni. Do rzutu karnego podeszła Magdalena Półrolniczak i… uderzyła tak, że Sophia Poor nie miała żadnych problemów ze skuteczną interwencją.

W drugiej połowie Polki były absolutnie stroną dominującą, natomiast wciąż zawodziła skuteczność. „Biało-czerwone” zdołały strzelić honorowego gola dopiero  w doliczonym czasie gry – do siatki trafiła Wiktoria Kuprowska, która rozpoczęła to spotkanie na ławce rezerwowych.

Podopieczne Marcina Kasprowicza naprawdę mogły zdobyć w tym potyczce komplet oczek. Następny raz Polki wybiegną na boisko w środę o godz. 12:00, kiedy zmierzą się z Francuzkami.

Polska 1:2 Anglia
(Kuprowska – Agyemang x2)

Skład Polek: Sandra Urbańczyk, Magda Piekarska (Iga Witkowska), Klaudia Kiełczewska, Jagoda Cyraniak, Inez Sikora, Weronika Araśniewicz, Magdalena Półrolniczak (Zuzanna Witek), Emilia Szymczak, Paulina Guzik (Wiktoria Kuprowska), Zuzanna Grzywińska, Roksana Jagodzińska (Julia Gutowska)