TG Sokół Sokołów Małopolski Niezweryfikowana

Email: [email protected], Tel: 693609912

Rok założenia: 2015

ul. Polna 1, 36-050 Sokołów Małopolski

 • Możliwość treningu na naturalnej nawierzchni
 • Współpraca z klubem seniorskim (TG Sokół Sokołów Małopolski )
 • Stosunkowo niska składka
 • Szkolenie tylko w kilku rocznikach (docelowo ma tu ulec zmianie)
Zobacz więcej

O AKADEMII

Infrastruktura:

Akademia Futbolu TG Sokół korzysta z płyty głównej oraz boiska treningowego na stadionie klubowym przy ul. Polnej. Tworzone jest również kolejne niepełnowymiarowe boisko treningowe. Boiska są trawiaste i zarządzanie oraz utrzymanie tymi płytami jest po stronie klubu.

Dodatkowo drużyny akademii trenują na orliku oraz pełnowymiarowym trawiastym boisku znajdującym się przy orliku należącym do UGiM Sokołów

Zimą zajęcia odbywają się na dwóch największych halach w Sokołowie Małopolskim, oraz małych halach w Trzebosi i Nienadówce.

Strona www:

www.akademia.tgsokol.com

Cena za udział w zajęciach:

50 złotych. W cenie składki oprócz zajęć treningowych są bluzy treningowe, udział w turniejach, meczach itp.

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

- dyrektor zarządzający akademią ( zajmujący się tylko kwestiami organizacyjnymi, marketingiem, pozyskiwaniem środków, organizacją turniejów, logistyką)

- trener koordynator szkolenia z licencją UEFA B trenuje jedną z grup, koordynuje pracę pozostałych trenerów. Dwóch trenerów posiada licencję PZPN B (obie osoby są na kursie wyrównawczym)

- czterech trenerów Grossroots C

- trenerzy asystenci – 3 osoby (bez licencji, pomagają w zajęciach, często prowadzą treningi pod okiem głównych trenerów. Są to studenci AWF lub piłkarze drużyny seniorów, którzy przejawiają chęci i smykałkę do pracy z dziećmi) Po za tym osoby te do czerwca 2019 muszą zrobić kurs trenerski, aby mogli otrzymać grupy akademii do samodzielnej pracy.

Program szkolenia:

Obecnie akademia pracuje wg nad stworzeniem własnego programu szkoleniowego opartego o AMO i na książce Pawła Grycmana: „Nowoczesne nauczanie  i doskonalenie gry w piłkę nożną”. Trenerzy akademii spotykają się średnio raz w miesiącu i wspólnie budują program szkoleniowy. Mamy również trenera koordynatora, który koordynuje działania sztabu nad systemem szkolenia.

Częstotliwość zajęć:

Podstawa: 2 razy  w tygodniu od 60 do 75 minut Piłkarskie przedszkole – raz w tygodniu po 45 minut Dodatkowe zajęcia: trening bramkarski – 1

W ramach różnych projektów akademia realizuje treningi indywidualne dla wyróżniających się zawodników w proporcjach max 8 osób na dwóch trenerów.

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od przedszkolaka (4 lata) do młodzika (12 lat).

Liczba grup treningowych:

9 grup. Grupy treningowe składają się zazwyczaj z dwóch roczników, w których prowadzona jest selekcja.

Liczba dzieci w grupie:

Od 6 do 18 w zależności od wieku. Im młodsze grupy, tym mniejsza ich liczebność. W najmłodszych grupach (średnio 12 osobowych) na grupę przypada trener i asystent.

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

Tak

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

Nie

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki ligowe PZPN, turnieje.

TG Sokół Sokołów Małopolski

Akademia Powstała w 2015 roku z inicjatywy trzech działaczy miejscowego klubu sportowego. Poza treningami, meczami, turniejami, dzieci z akademii średnio dwa razy w roku  uczestniczą w meczach ekstraklasy (oglądają mecze, wyprowadzają piłkarzy na boisko, podają piłki). Akademia zorganizowała kilka licznych spotkań dzieci z piłkarzami/trenerami (Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka, Jacek Magiera, Jakub Błaszczykowski).

Mimo powstania dopiero kilka lat temu akademia zbudowała sobie solidne fundamenty pracy z dziećmi. Jest jasno określony plan treningowy, a trenerzy spotykają się cyklicznie, by wiedzieć, nad czym pracować. Sokół utrzymuje się głównie ze składek, które nie są wygórowane i wsparcia sześciu sponsorów. W Akademii trenuje na co dzień około 130 dzieci.

Podsumowanie

 • Możliwość treningu na naturalnej nawierzchni
 • Współpraca z klubem seniorskim (TG Sokół Sokołów Małopolski )
 • Stosunkowo niska składka
 • Treningi indywidualne
 • Możliwość treningu dziewczynek
 • Współpraca z Cracovią Kraków (staże dla trenerów, obozy dla najzdolniejszych zawodników, możliwość eskorty zawodników podczas meczów)
 • Szkolenie tylko w kilku rocznikach (docelowo ma tu ulec zmianie)