Akademia Piłkarska Szczecinek 4.5

Email: [email protected], Tel: 94 37 210 91 wew. 31

Rok założenia: 2009

ul. Piłsudskiego 3, 78-400 Szczecinek

 • Dostęp do 4 pełnowymiarowych boisk naturalnych, w tym dwóch oświetlonych oraz do 5 hal sportowych i dwóch Orlików
 • Niska składka członkowska - 30 złotych
 • Własny program szkolenia i metodologia pracy
 • Brak boiska ze sztuczną nawierzchnią
 • Brak drużyn na poziomie CLJ
Zobacz więcej

O SZKÓŁCE

Infrastruktura:

Do dyspozycji AP Szczecinek są 4 pełnowymiarowe boiska z naturalną nawierzchnią, dwa z nich są w pełni oświetlone. Boisko główne (stadion) jest dostępne na mecze juniorów i seniorów oraz dla najmłodszych grup wiekowych do treningów (Skrzaty i Żaki). Treningi na stadionie, na głównym boisku, które jest w idealnym stanie, to dodatkowa zachęta dla pierwszych roczników, pomoc w zaszczepieniu wielkiej pasji do piłki nożnej. Boiskami zarządza OSiR Szczecinek, z którym Akademia jest na stałe połączona. Posiada pełne zaplecze w postaci 6 szatni z natryskami, magazynami na sprzęt, wieloma bramkami w różnych rozmiarach, każde boisko ma też swoje trybuny dla kibiców młodych piłkarzy. Zimą trenują na 5 halach sportowych, którymi również zarządza OSiR oraz na 2 Orlikach.

Strona www:

www.ap.szczecinek.pl

Cena za udział w zajęciach:

30 zł miesięcznie

Znani wychowankowie:

Zbyt krótko działają, by mówić o seniorach, ale mają wychowanków w młodzieżowych kadrach Polski oraz w klubach ekstraklasowych grających w CLJ

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

15 trenerów: 1 trener UEFA A, 3 trenerów w trakcie kursu UEFA A, 3 trenerów UEFA B, 6 trenerów Grassroots C oraz 2 trenerów-asystentów uczących się

Program szkolenia:

Własny program szkolenia stworzony przez koordynatora oraz trenerów AP Szczecinek

Częstotliwość zajęć:

- U6-U8 – 2x w tygodniu - U9-U15 – 3x w tygodniu - U17-U19 – 4x w tygodniu

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od najmłodszych grup - Skrzatów - do zespołu Juniora Starszego i seniorów (połączone siły UKS AP Szczecinek i MKP Szczecinek).

Liczba grup treningowych:

15

Liczba dzieci w grupie:

Dążą do 10 zawodników przypadających na jednego trenera, ale z braków kadrowych nie udało się tego jeszcze osiągnąć

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

TAK, w połączeniu z czwartoligowym MKP Szczecinek

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

NIE

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, włącznie z ligami wojewódzkimi w drużynach Trampkarzy i Juniorów

Akademia Piłkarska Szczecinek

AP Szczecinek powstała w 2009 roku. Zapewnia zawodnikom ciągłość szkolenia od skrzatów przez wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, aż po zespół seniorski. Jest największą szkółką w regionie, która zrzesza ponad 300 zawodników ze Szczecinka i okolic.

W AP Szczecinek wierzą, że edukacja i dobra praca trenerów jest kluczem do sukcesu. Dlatego stworzyli własny program szkolenia i na nim opierają swoje treningi. Poza tym wszyscy trenerzy pracujący w szkółce spotykają się raz w miesiącu i biorą udział w warsztatach prowadzonych przez trenera koordynatora. Wspólnie pracują nad poprawą jakości i efektywności szkolenia. Chcą wyciągnąć z każdego dziecka maksimum potencjału jaki w nim drzemie.

Cały czas chcą iść do przodu, dlatego w planach na najbliższe lata jest wybudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią (którego teraz brakuje, zwłaszcza w okresie zimowym), ciągłe ulepszanie programu szkolenia oraz regularna praca trenerów nad podnoszeniem kompetencji zawodowych (uczestnictwo w kursach UEFA, konferencjach oraz wewnętrznych szkoleniach i comiesięcznych spotkaniach).

Ponieważ Akademia Piłkarska mocno wspierana jest przez Miasto Szczecinek, OSiR oraz sponsorów, składka wynosi tylko 30 złotych. Ponadto dzieci nie płacą dodatkowo za stroje, dresy i wyjazdy na turnieje. Szkółka pokrywa koszty związane z zakupem sprzętu, transportu na mecze i turnieje, wpisowego na zawody sportowe oraz inne wydatki związane z funkcjonowaniem zespołów.

Podsumowanie

 • Dostęp do 4 pełnowymiarowych boisk naturalnych, w tym dwóch oświetlonych oraz do 5 hal sportowych i dwóch Orlików
 • Niska składka członkowska - 30 złotych
 • Własny program szkolenia i metodologia pracy
 • Ciągłość szkolenia
 • Wsparcie Miasta Szczecinek, OSiR oraz sponsorów
 • Brak boiska ze sztuczną nawierzchnią
 • Brak drużyn na poziomie CLJ