FASE Szczecin 4.5

Email: [email protected], Tel: 91 448 02 11

Rok założenia: 2013

ul. Klonowica 3 71-241 Szczecin

 • Model szkolenia oparty na zasadach klas sportowych
 • Możliwość treningów na naturalnej nawierzchni
 • Drużyna w CLJ-U15
 • Brak możliwości treningu dziewczynek
 • Brak drużyny seniorskiej (z góry nie chcą)
Zobacz więcej

O SZKÓŁCE

Infrastruktura:

FASE korzysta z miejskich ośrodków przy ul. Władysława Nehringa 69, gdzie znajdują się trzy boiska trawiaste, z czego dwie płyty są pełnowymiarowe i w pełni oświetlone. Do dyspozycji klubu są także dwa sztuczne pełnowymiarowe boiska przy ul. Witkiewicza. Przy głównej szkole znajduje się jeszcze balon pneumatyczny z dwoma boiskami ze sztucznej nawierzchni o wymiarach 40×20. Zimą zajęcia odbywają się w balonach.

Strona www:

fase.com.pl

Cena za udział w zajęciach:

Czesne na miesiąc to 320 złotych. Bursa to dodatkowe 170 złotych + obiady, które kosztują 10 złotych dziennie. W tej cenie jest transport, sprzęt sportowy, trzy komplety strojów treningowych w różnych kolorach, dres wyjściowy, dres do chodzenia po szkole itp. Wyposażenie zawodnika, które otrzymuje przy wejściu do FASE, to około 3500-4000 złotych, wliczając w to i’Pada.

Źródło zdjęć:

FASE i własne

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

W klubie zatrudnionych jest 24 trenerów, a w ich skład wchodzi psycholog sportowy, dietetyk, dwóch trenerów motorycznych i trzech trenerów bramkarzy. W każdej grupie zajęciowej jest minimum dwóch trenerów, a w niektórych nawet po trzech. Wszyscy trenerzy posiadają wymagane licencje UEFA.

Program szkolenia:

Program oparty jest na rozwiązaniach z Hiszpanii, Niemiec czy Holandii. Szkółka korzysta z programu Angielskiego Związku Piłki Nożnej - The Future Game.

Częstotliwość zajęć:

Zajęcia odbywają się od sześciu do ośmiu razy w tygodniu (zazwyczaj wtorek, środa, czwartek po dwa treningi) + mecz ligowy w weekend.

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

W FASE szkolenie odbywa się od 13 do 19 roku życia. Do projektów Football Academy dzieci mogą dołączać od 4 do 12 roku życia.

Liczba grup treningowych:

8 (sześć w liceum, dwie w szkole podstawowej)

Liczba dzieci w grupie:

Około 20. Minimum dwóch trenerów na grupę.

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

NIE

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

TAK

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz CLJ.

FASE Szczecin

Football Academy School of Excellence to szkoła mistrzostwa sportowego, która pod kątem organizacyjnym robi duże wrażenie. To nie tylko klub sportowy, ale także miejsce, gdzie zawodnik może zostać w pełni ukształtowany zarówno piłkarsko jak i umysłowo. Mimo powstania w 2013 roku rozmach działania i fundamenty pracy są zaskakująco solidne i wydaje się, że to wszystko ma ręce i nogi.

FASE, jak mówią w klubie, jest wisienką na torcie projektów Football Academy, które rozlokowane są praktycznie w każdym województwie i zrzeszają blisko 17 tys. dzieci w całej Polsce oraz na terenie Wielkiej Brytanii.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego powstała w 2013 roku i jej głównym zadaniem jest kompleksowy rozwój zawodników pod kątem profesjonalnej gry w piłkę na szczeblu zawodowym, ale w oparciu o odpowiednie przygotowanie dydaktyczne do zdania matury i ewentualnego rozpoczęcia studiów.

Zapraszamy na reportaż z wizyty w FASE Szcecin.

Podsumowanie

 • Model szkolenia oparty na zasadach klas sportowych
 • Możliwość treningów na naturalnej nawierzchni
 • Drużyna w CLJ-U15
 • Szkolenie w każdym roczniku
 • Synergia z projektami Football Academy
 • Szeroka kadra szkoleniowa
 • Obozy sportowe
 • Brak możliwości treningu dziewczynek
 • Brak drużyny seniorskiej (z góry nie chcą)