Futbol Podegrodzie Niezweryfikowana

Email: [email protected], Tel: 733024900

Rok założenia: 2018

Podegrodzie 8, 33-386

O SZKÓŁCE

Infrastruktura:

Orlik oraz hala sportowa. Obiekty należą do gminy Podegrodzie, administruje je miejscowa szkoła.

Strona www:

www.futbolpodegrodzie.futbolowo.pl

Cena za udział w zajęciach:

75 zł miesięcznie

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

Jeden - licencja UEFA A

Program szkolenia:

Własny program, oparty na modelu szkolenia młodych zawodników o usystematyzowany plan, który w pełni będzie rozwijał zdolności danego zawodnika.

Częstotliwość zajęć:

2 razy w tygodniu

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Skrzat oraz Żak

Liczba grup treningowych:

Dwie

Liczba dzieci w grupie:

Około 15

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

NIE

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

NIE

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Futbol Podegrodzie

Założyciel szkółki uważa, że w wieku 4-8 lat najważniejszymi aspektami, które należy rozwijać jest technika i koordynacja a przede wszystkim dobra zabawa i atmosfera w grupie, która ma zachęcić małego sportowca do uprawiania piłki nożnej. Jeśli chodzi o samo szkolenie, będą oni korzystać z najnowszych rozwiązań treningowych takich jak: Coerver Coaching, Ekkono czy metoda Funinio. Metody te stosują największe akademie zarówno w Polsce (m.in.AP Wisła Kraków z którą współpracujemy) i Europie (m.in. Ajax Amsterdam, Feyenord Rotterdam, Bayer Leverkusen), co świadczy, że jest to jak najbardziej właściwa ścieżka w szkoleniu piłkarskim dzieci.

Wracając do samej filozofii gry bardzo ważny jest dla nas indywidualny rozwój zawodnika, który będziemy chcieli osiągnąć m.in przez tzw. “małe gry”. Nacisk w treningu na grę 1 na 1 (popularne kiwanie), gdyż dzięki tej umiejętności zawodnik potrafi prowadzić, chronić piłkę, a także minąć przeciwnika, co niestety dzisiaj jest bolączką polskiej piłki, nabiera też odwagi i pewności w grze posiadając. Gry 2 na2 do 4 na 4 również są bardzo pożądane w tym wieku, gdyż mała liczba graczy na boisku prowadzi do częstszego kontaktu z piłką, dzięki czemu technika się polepsza.

Bardzo istotne są również gry w przewadze 2 na 1, 3 na 2, w których szkółka uczy zawodników samodzielnie podejmować decyzję np. czy wejść w drybling z przeciwnikiem, czy może podać piłkę koledze z drużyny. Fundamentalną zaletą małych gier jest jednak presja przeciwnika, z którą zawodnik musi sobie poradzić. Futbol Podegrodzie dążą w treningu do tworzenia takich ćwiczeń, które potem mają realne przełożenie na grę w meczu. Ich celem jest nauka młodych zawodników gry w piłkę, a nie wykopywanie jej bezmyślnie.

Podsumowanie