ŁKS Łódź 5.0

Email: akademia@lkslodz.pl, Tel: 42 661 1908

Rok założenia: 2008

Łódź, 94-304 ul. Minerska 9

O SZKÓŁCE

Infrastruktura:

Zajęcia odbywają się na obiekcie treningowym przy ul. Minerskiej zarządzanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi. Na terenie o powierzchni 51 838 metrów kwadratowych powstał kompleks treningowo-meczowy, w skład którego wchodzą m.in. trzy nowe, pełnowymiarowe i oświetlone boiska piłkarskie z nawierzchnią naturalną, sztuczną i hybrydową. Pomiędzy dwoma ostatnimi stanęła kryta trybuna o pojemności 840 miejsc – po 420 na każdą stronę. Do dyspozycji jest również plac treningowy dla bramkarzy oraz budynek socjalno-sportowy z: szatniami dla zawodników i sędziów, biurami, salą konferencyjną, pomieszczeniami gospodarczymi, siłownią i tarasem widokowym. Na terenie ośrodka znalazł się również parking dla ok. 60 samochodów osobowych i trzech autobusów. Obiekt spełnia m.in. warunki do rozgrywania spotkań IV ligi i Centralnej Ligi Juniorów. Uzupełnia go wybudowane kilka lat wcześniej sztuczne boisko.

Strona www:

lkslodz.pl/akademia-lks-lodz/

Cena za udział w zajęciach:

80-100 zł miesięcznie (zależne od rocznika)

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

16 - większość licencja UEFA A lub UEFA B

Program szkolenia:

W Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego wdrażana jest ujednolicona metodologia szkolenia dla wszystkich zespołów młodzieżowych. To co dla nich istotne to wspólna praca wszystkich trenerów dla dobra zawodników. Akademia chce, aby zawodnik, który na początku swojej przygody z piłką trafi do klubu, przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia, które na końcu tej przygody przyniosą efekt w postaci występów w pierwszym zespole ŁKS. Priorytetem jest dla nich wyszkolenie inteligentnego zawodnika, który rozumie grę i potrafi rozwiązywać problemy boiskowe.

Zespoły zostały podzielone na 4 bloki szkoleniowe, które różnią się zawartościami treningowymi, ze względu na kompleksowość zadań boiskowych oraz zrozumieniem gry przez zawodnika.

Częstotliwość zajęć:

3-5 razy w tygodniu

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od Żaka do Juniora Starszego

Liczba grup treningowych:

12

Liczba dzieci w grupie:

W zależności od rocznika, na każdą grupą przypada dwóch trenerów

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

TAK

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

TAK

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Centralna Liga Juniorów, rozgrywki Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, turnieje

ŁKS Łódź

ŁKS na swoim koncie ma wielu ciekawych wychowanków, takich jak m.in. Łukasz Madej, Marek Saganowski, Paweł Golański czy Tomasz Wieszczycki. W akademii kluczową kwestią jest inteligencja boiskowa, której wymaga się od każdego młodego adepta szkółki. Dobre szkolenie, bardzo bogata historia na krajowym podwórku, uznana marka, bardzo atrakcyjna cena – czego można chcieć więcej?

ŁKS Łódź

Podsumowanie