Podhale Nowy Targ Niezweryfikowana

Email: [email protected], Tel: 535 485 560

Rok założenia: 2016

ul. Kolejowa 161, 34-400 Nowy Targ

O SZKÓŁCE

Infrastruktura:

Głównym obiektem jest stadion przy ul. Kolejowej 161 w Nowym Targu. Nawierzchnia o wymiarach 65x100 metrów, boisko jest oświetlone i posiada infrastrukturę socialną. Ponadto klub trenuje na boisku do piłki nożnej o nawierzchni sztucznej oraz na stadionie / kompleksie w Gorce, w tym na boisku orlik z naturalną nawierzchnią dla najmłodszych.

Strona www:

nkp.podhale.pl/klub/akademia-pilkarska

Cena za udział w zajęciach:

- zł miesięcznie

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

10 trenerów - 1 z licencją UEFA Elite Youth, 7 z licencjami UEFA B i 2 z licencjami Grassroots C

Program szkolenia:

System szkolenia oparty jest głównie na zajęciach w klasach sportowych. W szkołach realizowany jest program klas sportowych oparty na "Programie Szkolenia Sportowego" dla klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej o profilu piłkarskim na podstawie wytycznych czasowych zaproponowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Częstotliwość zajęć:

6 treningów w tygodniu + 2x zajęcia teoretyczne + mecz

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od najmłodszych grup - Akademia Przedszkolaka Skrzat - do drużyny Juniorów Starszych

Liczba grup treningowych:

13

Liczba dzieci w grupie:

-

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

TAK

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

NIE

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki Małopolskiego Związku Piłki Nożnej (5 drużyn) oraz Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej

Podhale Nowy Targ

Akademia Piłkarska przy Nowotarskim Klubie Piłkarskim Podhale istnieje dopiero trzy lata. Położona jest u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca, w środkowej części Kotliny Nowotarskiej.

– Od wielu lat przyjeżdżałem na Podhale na zgrupowania ze swoimi podopiecznymi. Już wtedy rzucił mi się w oczy olbrzymi, aczkolwiek bardzo niewykorzystany potencjał i możliwości jakie drzemią w tym regionie. Teraz wreszcie znaleźli się ludzie w osobach władz klubu z Nowego Targu, którzy chcą to zmienić i są w tym kierunku bardzo zdeterminowani. Bardzo chętnie przystałem na propozycję współpracy i chętnie podzielę się swoim doświadczeniem. Jestem przekonany, że przy odpowiedniej pracy, zaangażowaniu i współpracy całego środowiska podhalańskiej piłki, uda się stworzyć coś fajnego, na czym zyska cały region. To nie jest projekt na pół roku, rok czy dwa lata. Myślimy bardziej przyszłościowo. Pełne szkolenie obejmuje 9 lat. Dopiero wtedy będzie można wysunąć pierwsze konkretne wnioski – wyjaśnia kulisy powstania Akademii Tomasz Gorczyk.

Podsumowanie