Stal Brzeg Niezweryfikowana

Email: [email protected], Tel: 793 470 421

Rok założenia: 2016

ul. Sportowa 1, 49-300 Brzeg

O SZKÓŁCE

Infrastruktura:

Akademia Stali trenuje na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu (dwa boiska trawiaste oraz jedno sztuczne) oraz przy Szkole Podstawowej nr 6 (boisko Orlik).

Strona www:

www.apstalbrzeg.com

Cena za udział w zajęciach:

100 zł miesięcznie

Znani wychowankowie:

Marcin Nowacki, Wojciech Kochański

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

16 trenerów, w tym 3 z licencją UEFA A, 6 z licencją UEFA B, 3 z licencją Grassroots C, 2 instruktorów po AWF oraz 2 stażystów po kursie Junior Coach.

Program szkolenia:

Ujednolicony model gry.

Częstotliwość zajęć:

Od 3 do 5 razy w tygodniu, w zależności od kategorii wiekowej.

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od Skrzatów do zespołu seniorów.

Liczba grup treningowych:

15

Liczba dzieci w grupie:

Od 12 do 18; w najmłodszych grupach 10 zawodników na dwóch trenerów.

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

TAK, III liga

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

NIE

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki Opolskiego Związku Piłki Nożnej, turnieje.

Stal Brzeg

Stal Brzeg swoje największe sukcesy osiągnęła na przełomie lat 70-tych, gdy walczyła o awans do II ligi. Obecnie zespół seniorski występuje na poziomie trzecioligowym w każdym sezonie walcząc o awans na poziom centralny.

Działająca od trzech lat akademia chce, aby zawodnicy brzeskiej Stali stanowili w przyszłości o sile tamtejszej piłki. Klub mocno inwestuje w szkolenie najmłodszych zawodników, którzy docelowo mają zasilać drużynę seniorów. W Stali, w rozgrywkach prowadzonych przez Opolski ZPN, począwszy od młodzików, a skończywszy na juniorach, gra i trenuje ponad 100 zawodników. Zespoły młodzieżowe i dziecięce w województwie opolskim zawsze stawiane są w roli faworytów we wszystkich rozgrywkach ligowych. W żółto-niebieskich barwach pod okiem licencjonowanych trenerów trenuje także około 120 najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy przygodę z piłką zaczynają w wieku czterech lat.

Najbardziej znanym wychowankiem klubu jest Marcin Nowacki, który zaliczył debiut w reprezentacji Polski oraz rozegrał ponad 100 meczów w klubach ekstraklasy. W 2003 roku został Odkryciem Sezonu w plebiscycie “Piłki Nożnej”. Innymi znanymi wychowankami są Łukasz Błaszczyk (ekstraklasa futsalu, reprezentacja Polski w futsalu), Kacper Kędra (ekstraklasa futsalu), Aleksander Kowalski (Odra Opole) oraz Wojciech Kochański (Legia Warszawa, GKS Katowice). Wielu wychowanków występuje także na poziomie III i IV ligi.

Podsumowanie