Baszta Rytwiany Niezweryfikowana

Email: [email protected], Tel: 609 075 133

Rok założenia: 1946 rok powstania klubu. Rok powstania szkółki - 2013

ul. Staszowska 15, 28-236 Rytwiany

 • Możliwość treningu na naturalnej nawierzchni
 • Różne lokalizacje
 • Obozy sportowe latem i zimą
 • Brak drużyny w CLJ
Zobacz więcej

O AKADEMII

Infrastruktura:

Główna siedziba klubu znajduję się na stadionie sportowym w Rytwianach, który nieodpłatnie użycza gmina. Znajduje się tam boisko trawiaste o wymiarach 100x60 m, budynek z zapleczem sanitarnym: 2 szatnie z prysznicami i WC, magazyny, pokój sędziowski, biuro. Obiekt nie jest oświetlony. Klub korzysta także z następujących obiektów:

- Boisko treningowe przy ul. Szkolnej 9 w Rytwianach. Boisko przy Zespole Szkół. Trawiaste o wymiarach 100x50m. Pełne zaplecze sanitarne w budynku szkoły. Brak oświetlenia.

- Kompleks Boisk Orlik w miejscowości Sichów Duży (gm. Rytwiany, 3 km od Rytwian). Standardowy Orlik z oświetleniem i 2 szatniami i WC. Użytkowany bez ograniczeń (Animator jest naszym trenerem).

- Małe sale gimnastyczne (wielkość boiska do siatkówki) przy szkołach w Rytwianach i Sichowie Dużym. Pełne zaplecze szatniowo- sanitarne. Z tych obiektów korzystają najmłodsze grupy w okresie zimy.

- Hala Sportowa przy Technikum Żywienia w Sichowie Dużym. Boisko do piłki ręcznej 40x20. Pełne zaplecze szatniowo-sanitarne.  5 terminów w tygodniu.

- Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie. Pełnowymiarowa hala z boiskiem do piłki ręcznej. Pełne zaplecze szatniowo-sanitarne. Wynajmujemy 4 razy w tygodniu (miesiące zimowe).

- Hala Sportowa LO w Staszowie. Pełnowymiarowa hala z boiskiem do piłki ręcznej. Pełne zaplecze szatniowo sanitarne. Wynajmujemy 2 razy w tygodniu (miesiące zimowe). Koszt 50 zł za 1,5h.

Strona www:

facebook.com/basztarytwiany

Cena za udział w zajęciach:

Składka miesięczna wynosi 50 zł od dziecka. Płacą ja wszyscy od najmłodszych roczników do trampkarzy. Drużyna juniorów jest w pełni finansowana przez klub.

Jeśli chodzi o sprzęt sportowy, to każda grupa ma po jednej piłce na zawodnika i drobny sprzęt treningowy (znaczniki, drabinki tyczki itp.) wg. zapotrzebowania trenera..

Każde dziecko posiada 1 lub 2 (zależy od grupy) komplety treningowe (koszulka, spodenki, getry) do tego 1 lub 2 komplety meczowe i 1 kpl. dresów. Starsze grupy (od żaka) mają również kurtkę ortalionową i czapkę. Sprzęt jest marki Givova, który jest partnerem technicznym szkółki.

Jeśli chodzi o finansowanie sprzętu indywidualnego jest on sukcesywnie kupowany ze składek miesięcznych. Jeśli zabraknie, do zakupu muszą dołożyć się rodzice. Koszty transportu pokrywają rodzice, ale tylko w przypadku turniejów towarzyskich. Na mecze czy turnieje ligowe transport zapewnia klub.

Źródło zdjęć:

facebook.com/basztarytwiany

ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Liczba i wykształcenie trenerów:

W klubie za treningi odpowiada jedenastu trenerów, z czego jeden posiada licencje UEFA A, czterech UEFA B, pięciu Grassroots C. Baszta współpracuje z fizjoterapeutą, w ramach programu z Ministerstwa „gimnastyka korekcyjna. Klub organizuje dodatkowe zajęcia z motoryki, które prowadzą trenerzy lekkiej atletyki. Dzieci korzystają również z nauki pływania w ramach programu Umiem Pływać, który prowadza instruktorzy pływania.

Program szkolenia:

Narodowy Model Gry plus program AMO.

Częstotliwość zajęć:

Piłkarskie Przedszkole i Skrzaty trenują dwa razy w tygodniu. Reszta roczników ma trzy jednostki treningowe w tygodniu.

ZAPLECZE SPORTOWE

Szkolone roczniki:

Od 4. roku życia - piłkarskie przedszkole do Juniora młodszego - 16 lat.

Liczba grup treningowych:

8

Liczba dzieci w grupie:

Od 15 do 25

Czy w klubie funkcjonuje drużyna seniorska:

Tak, liga okręgowa.

Czy klub posiada drużynę w którejś z CLJ:

Nie

Rozgrywki, w których uczestniczą drużyny:

Rozgrywki ŚZPN w Kielcach. Wszystkie grupy oprócz przedszkolaków biorą udział w rozgrywkach. Do tego zawodnicy uczestniczą w  różnego rodzaju turniejach towarzyskich i ligach zimowych.

Baszta Rytwiany

Baszta Rytwiany jest klubem z małej miejscowości na województwie świętokrzyskim liczącej niespełna 2000 mieszkańców. Klub w 2013 roku założył szkółkę piłkarską, która ciągle się rozwija, tworzy nowe grupy i stara się modernizować bazę szkoleniową, co pokazuje liczba obiektów, z której korzystają. Szkółka sama wskazuje jako swoje największe sukcesy awans poszczególnych zawodników do Akademii Stali Mielec czy na szczebel 3 i 4 ligi. Baszta Rytwiany jako jeden z czterech klubów z województwa świętokrzyskiego bierze udział w pilotażowym programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

Obecnie szkółka zrzesza około 150 zawodników w 11 grupach, a za ich treningi odpowiada jedenastu trenerów.

Podsumowanie

 • Możliwość treningu na naturalnej nawierzchni
 • Różne lokalizacje
 • Obozy sportowe latem i zimą
 • Możliwość treningu dziewczynek
 • Drużyna seniorska w A-klasie
 • Szkolenie w prawie każdym roczniku
 • Współpraca ze specjalistami
 • Brak drużyny w CLJ